زمان انتشار : ۹ دی ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۱:۱۵ | کد خبر : 465023 |

نمای بسته/با استمرار، صداها شنیده می‌شوند

شفقنا رسانه- سمیرا بختیار: «فردا حتماً پیگیری خواهم کرد»، «باز هم با شما تماس می‌گیرم» این‌ها جمله‌هایی است که خبرنگاران در کارهای روزمره‌شان شاید بارها آن‌ را بر زبان‌ بیاورند اما چه تعداد از این جمله‌ها به سرانجامی معین می‌رسد و پرونده یک سوژه بسته می‌شود یا پیگیری آن به نتیجه می‌رسد.

هیچ بحثی در این نیست ‌که خبرنگاران و رسانه‌ها هر روز با تعداد زیادی از سوژه‌ها و موضوعات درگیر هستند و یکی از دلایل رها شدن بعضی از سوژه‌ها بعد از یک گزارش یا مصاحبه همین است اما چرا بیشتر رسانه‌ها و خبرنگارها به‌صورت فرایندی سوژه‌ای را پیگیری نمی‌کنند؛ در حالی که با استمرار، صداها شنیده می‌شوند و به نتیجه‌ای راهگشا می‌رسند. نباید منتظر شد تا همه‌چیز را نهادها و مؤسسات تعیین کنند و ما فقط آن را منتشر کنیم. حتی اگر مسئولان پاسخ نمی‌دهند نباید گزارش پیگیرانه رها شود. همین پاسخگو نبودن‌ها باید به مردم گزارش شود.

اگر هر خبرنگاری برای حوزه خبری خود و موضوعات مربوط به آن پیگیری کند، قطعاً اتفاق‌های خوبی برای همه بخش‌ها و مردم می‌افتد که مهم‌ترین مخاطب ما هستند. رسانه‌ها فرایندمحوری و استمرار گزارش‌ها و مصاحبه‌ها در موضوعات مختلف را نباید فراموش کنند. اگر باور داریم به‌عنوان رسانه تأثیرگذار هستیم، پس گزارش‌هایمان را با پیگیری‌های مسئولانه به سرانجام برسانیم.

×خبرنگار حوزه رسانه

———-

«نمای بسته» نقد، نکته و نظر کوتاهی در زمینه‌های مرتبط به رسانه است. اگر شما هم یادداشتی با این مشخصات دارید و تا به حال آن را منتشر نکرده‌اید، به ایمیل بفرستید  media.shafaqna@gmail.com یا به ادمین کانال رسانه در تلگرام @mediashafaq پیام دهید.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here