زمان انتشار : ۴ دی ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۸:۴۹ | کد خبر : 464937 |

انتقاد رسانه‌ها به تصویری از ترامپ علیه سی‌ان‌ان

شفقنا رسانه- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در آستانه کریسمس و در ادامه مخالفت ها با رسانه های آمریکایی، باردیگر علیه سی ان ان که به کرات آن را رسانه ای دروغ پرداز خوانده، توییتی را بازنشر کرد در آن لوگوی سی ان ان ته کفش وی به صورت خون آلودی له شده است، این موضوع واکنش رسانه های آمریکایی را به دنبال داشت.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، تارنمای خبری هیل در این باره نوشت: روزنامه نگاران آمریکایی روز یکشنبه (روز گذشته) باز نشر توئیتی توسط دونالد ترامپ که لوگوی له شده خون آلود سی ان ان در ته کفش وی نمایان است و با تیتر بزرگی نوشته شده پیروزی را مورد انتقاد قرار دادند.

هیل با انتشار توییتر خبرنگاران دیگر رسانه ها در انتقاد از این اقدام رئیس جمهوری آمریکا نوشت: ‘متیو دویود’ (Matthew Dowd) تحلیلگر ارشد شبکه خبری ای.بی.سی نیوز آمریکا در انتقاد از این بازنشر رئیس جمهوری آمریکا از’مسیحیان انجیلی’ (evangelica) طرفدار ترامپ سوال کرد که آیا این اقدام ترامپ را در آستانه تعطیلات تولد مسیح مورد تاییدقرار می دهند.
بنابراین گزارش، تحلیلگر ارشد ای.بی.سی نیوز در توئیت خود خطاب به مسیحیان سفید پوست انجیلی نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در آستانه کریسمس عکسی را منتشر کرد و در آن لکه خونی در ته کفش وی با لوگوی سی ان ان نمایان است، مسیحیان انجیلی سفید پوست: آیا این آن رهبری است که نمایانگر پیام عشق مسیح و امید ‘بیت لحم’ است.
بنابراین گزارش، این تصویر که توسط کاربری به نام اورگان ۴ترامپ ‘ oregon4TRUMP ‘ توئیت شده بود از سوی دونالد ترامپ بازنشر شد.
‘جک تپر'(Jake Tapper) مجری شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز در واکنش به این اقدام دونالد ترامپ در توئیت خود نوشت: برچسب خون آلود سی ان ان در ته کفش وی قرار دارد که توسط رئیس جمهوری آمریکا در آستانه کریسمس بازنشر شده است.
هیل افزود: این اقدام رئیس جمهوری آمریکا صدای بسیاری از جمله روزنامه نگاران این تارنمای خبری را در آورد.
بنابراین گزارش، ‘جو کانچا’ (Joe Concha) سیاستمدار و روزنامه نگار هیل نیز در واکنش به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: لازم است تا رئیس جمهوری این پیام را حذف کند.
به گزارش ا یرنا، این نخستین باری نیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رفتاری تند علیه رسانه های آمریکا بخصوص سی ان ان در پیش گرفته است.
ترامپ در ماه اوت گذشته تصویری ‘کارتونی’ را بازنشر و اندکی بعد آنرا حذف کرد که قطار ترامپ با لوگوی سی ان ان برخورد کرده است و بر بالای آن نوشته شده بود ‘اخبار جعلی قادر به توقف قطار ترامپ نیست.
دونالد ترامپ همچنین در مورخ پنجم آذرماه گذشته در توئیتی با مقایسه دو رسانه فاکس نیوز و سی ان ان به شدت علیه سی ان ان تاخت.
ترامپ در پیام توئیتری خود و در انتقاد مکرر از سی ان ان نوشته بود: فاکس نیوز در داخل آمریکا بیش از سی ان ان اهمیت دارد، اماخارج از آمریکا ‘ سی ان ان بین الملل’ همچنان یک منبع عمده خبری ‘جعلی’ به شمار می رود و آنها (سی ان ان) ملت ما را به جهانیان بسیار ضعیف نشان می دهند، جهان خارج نمی تواند حقایق (داخل آمریکا) را از منظر آنها ببیند.
سی ان ان نیز از طریق حساب توئیتری خود ‘سی ان ان کامیونیکشنز’ (CNN Communications) به این توئیت رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد و نوشت: این وظیفه سی ان ان نیست که آمریکا را به جهانیان بشناساند، این وظیفه شما است، وظیفه ما گزارش دادن اخبار است.
ترامپ پیش از این پا را فراتر نهاده بود و در مورخ ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ در توئیتی آشکارا گفته بود رسانه هایی آمریکایی دشمن مردم آمریکا هستند.
رئیس جمهوری آمریکا که در آن موقع اندک زمانی از ریاست جمهوری اش می گذشت درحساب شخصی خود نوشته بود:’اخبار جعلی’ رسانه هایی همچون ‘ان.بی.سی نیوز’، ‘ای.بی.سی’، ‘سی.بی.اس’، ‘سی ان ان’ و ‘نیویورک تایمز’ دشمن من نیستند، دشمن مردم آمریکا هستند.
ترامپ هفته پیش از آن، در نخستین کنفرانس خبری خود که به تنهایی در آن حضور یافت و ۷۷ دقیقه به درازا کشید با تاختن به خبرنگاران حاضر در جلسه، رسانه هایی همچون سی ان ان را به دروغ پردازی متهم کرد.
حملات پی درپی رئیس جمهوری آمریکا در ابتدای کار علیه رسانه های آمریکایی بدانجا رسید که در ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۵ ‘استیو ادلر’ سردبیر ارشد رویترز، از خبرنگاران خود خواست تا در کنفرانس های خبری ترامپ، با احتیاط عمل کنند.
سردبیر ارشد رویترز در نامه ای سرگشاده به خبرنگاران خود توصیه کرد که از هرگونه ابراز نارضایتی درباره پوشش خبری دولت ترامپ اجتناب ورزند و خشم، احساسات و ابراز گلایه خود درباره ترامپ را بطور علنی بروز ندهند.
دونالد ترامپ دوم بهمن ماه ۱۳۹۵ و در نخستین روز پس از آغاز ریاست جمهوری خود، به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) رفت و به گزارش سی ان ان، وی در آنجا ۱۵دقیقه سخنرانی کرد که ۹ دقیقه از آن را به حمله علیه رسانه های آمریکایی اختصاص داد.
سی ان ان سوم بهمن ماه ۱۳۹۵ضمن پوشش این خبر گزارش داده بود: ترامپ خطاب به کارکنان و ماموران سیا گفت ‘می دانید من جنگی علیه رسانه ها به راه انداخته ام، آنها در میان بی اعتمادترین افراد بشر بر روی زمین قرار دارند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here