زمان انتشار : ۲ دی ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۰:۲۰ | کد خبر : 464800 |

کواکبیان: امنیت شغلی روزنامه‌نگاران غیردولتی در خطر است

شفقنا رسانه- دبیر کل حزب مردم‌سالاری و نماینده مجلس، اظهار کرد: امنیت شغلی بسیاری از روزنامه‌نگاران غیردولتی به دلیل ناهنجاری‌های اقتصادی در معرض خطر است.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در ‌مراسم شانزدهمین سالگرد انتشار روزنامه مردم‌‌سالاری که با حضور روزنامه‌نگاران و کارکنان و اعضای شورای سیاستگذاری این روزنامه برگزار شد، از اوضاع نابهنجار و نابسامانی‌های اقتصاد مطبوعات گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر دولت به مطبوعات و روزنامه‌های غیردولتی شد.
او گفت: در آغاز هفدهمین سال فعالیت روزنامه مردم‌سالاری به عنوان یکی از با سابقه‌ترین روزنامه‌های اصلاح‌طلب قرار داریم و خدا را شاکریم که همچنان سرپا باقی مانده‌ایم.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری با انتقاد از قطع یارانه مطبوعات، تصریح کرد: گسترش فضای مجازی، گرانی سرسام‌آور قیمت کاغذ، قطع یارانه‌های دولتی و کاهش سفارش آگهی‌های بخش خصوصی، چهار عامل عمده برای وضعیت نامطلوب و بروز مشکلات عدیده مالی در میان روزنامه‌های غیردولتی است.
کواکبیان خاطر نشان کرد: هر چند امروزه چندان خبری از فشارهای سیاسی و قضایی اشخاصی همچون سعید مرتضوی نیست اما روزنامه‌نگاران و خبرنگاران حقیقتا با مشکلات دیگری باید دست و پنجه نرم کنند.
موسس و عضو هیئت مدیره روزنامه‌های غیردولتی افزود: شاید مطبوعات وابسته به دولت چندان دچار مشکل نباشند اما بسیاری از مدیران مطبوعات غیردولتی می‌گویند شما چرا سکوت کرده‌اید؟ چرا از قطع غیرقانونی یارانه‌ها سخن نمی‌گویید؟ به هر حال امیدواریم هر چه زودتر این مشکلات حل شود.
رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات کشور با تقدیر از زحمات حسین انتظامی‌ و تبریک انتصاب محمد سلطانی فر به تذکرات خویش در مجلس شورای اسلامی‌اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تغییرات معاونت مطبوعاتی علاوه بر فضای آزاد مطبوعات، شاهد بهبود وضعیت اقتصادی عموم رسانه‌ها به ویژه مطبوعات غیردولتی باشیم و به جای تعطیلی ناخواسته روز به روز شاهد شکوفایی هر چه مطلوبتر رسانه‌ها و شادابی هر چه بیشتر روزنامه‌نگاران باشیم زیرا با تداوم وضع کنونی امنیت شغلی بسیاری از این عزیزان در معرض خطر است.
در این نشست همچنین سردبیر، معاونان مدیر مسئول و تعدادی از روزنامه‌نگاران به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود برای حل آنها پرداختند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here