زمان انتشار : ۹ آبان ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۵:۵۹ | کد خبر : 462656 |

نقویان در نشست علمی غرفه شفقنا: شجاعت و صداقت باید سرلوحه کار رسانه باشد

شفقنا- استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: مردمسالاری با رسانه‌سالاری تحقق می‌یابد و رسانه‌سالاری با حقیقت سالاری معنا پیدا می‌کند.
به گزارش شفقنا، حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان عصر امروز در نشست علمی «رسانه و حق انتقاد از منظر دین» که در محل غرفه شفقنا در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها برگزار شد، با بیان اینکه شجاعت و صداقت باید سرلوحه کار رسانه باشد، اظهار کرد: طبق آیات قرآن کریم، کسانی که در عرصه آگاهی بخشی فعالیت می‌کنند با مشکلاتی مواجه می‌شوند، چون منافع عده‌ای را به خطر می‌اندازند، لذا افرادی که وارد این عرصه می شوند، نباید انسان‌های ترسویی باشند.
او با بیان اینکه هر کسی اهل این میدان نیست، گفت: امروز ما با چند مشکل در عرصه رسانه روبرو هستیم؛ یکی این است که خبرها آن گونه که باید نمی‌رسد و آن مقدار هم که می‌رسد، به همه نمی‌رسد؛ همچنین آن خبرهایی که باید برسد نمی‌رسد و در نهایت اینکه خبرها مثل گلاب قمصر شده است؛ مرتب آب به آن می بندند و از آن خلوص خبری خارج شده است.
این استاد حوزه و دانشگاه، با بیان این که کار رسانه، کار سخت و مؤثری است، گفت: اگر امروز ما مدعی جامعه دینی هستیم و مردمسالاری داریم، باید بدانیم که مردمسالاری با رسانه سالاری تحقق می‌یابد و رسانه سالاری با حقیقت سالاری معنا پیدا می‌کند.
او با بیان اینکه رسانه‌ها نباید فشار بیرونی داشته باشند، گفت: وقتی در همه نمازجمعه‌ها یک حرف زده می‌شود، این نشان می‌دهد که از یک جا دیکته می شود. رسانه نباید دیکته‌ای باشد چون دیکته برای کلاس‌های اول و دوم ابتدایی است.
حجت الاسلام و المسلمین نقویان با بیان این رسانه نباید لالایی برای مردم بگوید، گفت: رسانه باید همانند آیینه باشد و هر چیزی می‌گیرد همان را منعکس کند؛ و اگر ما می‌خواهیم جامعه‌ای به معنای واقعی آزاد داشته باشیم، باید اجازه رسانه آزاد بدهیم و بدانیم رسانه در بند و دستوری و دیکته شده، جامعه را به سمت غیرآزاد می برد؛ و اجازه دهیم مردم خودشان غربالی در ذهن شان داشته باشند.
او با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) به مسوولان که همیشه گزارش کارهای‌تان را بدهید، گفت: اگر می خواهیم گزارش بدهیم، نباید بگوییم من چه کردم، بلکه باید بگوییم جمهوری اسلامی چه کرد و این خود مردم هستند که می فهمند چه دولتی خیانت و چه دولتی خدمت کرد.

ادامه دارد…

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here