زمان انتشار : ۹ آبان ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۲:۳۴ | کد خبر : 462641 |

علی حکمت: رابطه بین مطبوعات و مخاطب مخدوش شده است

شفقنا رسانه- علی حکمت، روزنامه‌نگار گفت: رابطه منطقی که باید بین مطبوعات، رسانه و مخاطبانش برقرار باشد مختل یا مخدوش شده است. ما نیاز داریم تا یک نوع بازنگری در فهم و شناخت جغرافیای ذهن مخاطبان خود داشته باشیم تا بفهمیم چه چیزی بیشتر می‌تواند نظر مخاطب را جلب و جذب کند.
به گزارش شفقنا رسانه، علی حکمت درباره بحران مخاطب در مطبوعات بیان کرد: بحران مخاطب وجود دارد و همه همکاران مطبوعاتی نسبت به این قضیه اذعان دارند.او در تحلیل چرایی وجود بحران مخاطب، گفت: تصور من این است رابطه منطقی که باید بین مطبوعات، رسانه و مخاطبانش برقرار باشد، مختل یا مخدوش شده است. ما نیاز داریم تا یک نوع بازنگری در فهم و شناخت جغرافیای ذهن مخاطبان داشته باشیم تا بفهمیم چه چیزی بیشتر می‌تواند نظر مخاطب را جلب و جذب کند.
این روزنامه‌نگار ادامه داد: در این زمینه باید کارشناسان و اصحاب نظر کار کنند تا این وضع را تغییر دهند.
حکمت در خصوص گسترش شبکه‌های اجتماعی و تکنولوژی و تاثیر آن بر مطبوعات، توضیح داد: تکنولوژی باید به جذب بیشتر مخاطب کمک کند. به نظر من پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مرتبط با مطبوعات می‌تواند عامل تقویت جذب مخاطب باشد نه به وجود آورنده بحران مخاطب؛ همچنان باید از جاهای دیگری این بحران را جست وجو کنیم نه اینکه با فرافکنی آن را به گردن تکنولوژی بیندازیم.
این روزنامه‌نگار با بیان راهکارهایی برای مقابله با بحران مخاطب، تصریح کرد: ما یک جامعه متکثری داریم، افکار، عقاید مختلف و سلیقه‌های متفاوت وجود دارد؛ هر مطبوعه‌‌ای اول باید براساس سیاست رسانه‌ای که پیگیری می‌کند؛ مخاطب‌های خودش را تعریف کند. بعد از تعریف مخاطب موضوع اولویت بندی علایق مخاطب مهم است، بنابراین باید اولویت‌ها را فهرست بندی کند و نقشه راه خودشان را ترسیم کنند.
او در پایان اضافه کرد: به نظر من جای کار داریم و اصلا این کار مشکلی هم نیست اما نیاز به یک کار علمی دقیق و منطقی دارد. امیدوارم یک روزی مطبوعات ما از این بحران در بیایند و آرزوی من این است که مطبوعات ما پر مخاطب شوند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here