زمان انتشار : ۲ آبان ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۲:۵۵ | کد خبر : 462225 |

ساروخانی: روابط عمومی تحلیل‌گر فردای دور سازمان را می‌بیند

شفقنا رسانه- باقر ساروخانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در چهارمین نشست «روابط عمومی؛ از علم تا عمل» گفت: روابط عمومی مثل هر دانش دیگر اگر قرار باشد در دانشگاه‌ها محبوس بماند، روابط عمومی نیست. این دانش باید در عمل خود را نشان دهد و باید خود را به خانواده‌های جهانی بشناساند. این علم باید به ما بگوید چطور توسعه‌ی پایدار را در جامعه‌ی ایران نهادینه کنیم. دانشی که فقط برای دانش باشد، هیچ ارزشی ندارد و دانش باید برای عمل و به کار آمدن باشد.

به گزارش شفقنا رسانه، او با بیان ویژگی‌های روابط عمومی غیردلخواه در جامعه توضیح داد: مدیحه‌سرایی، غیرمهارتی، رابطه‌ای و مراسمی. یعنی درست نیست روابط عمومی را از بین اقوام خود انتخاب می‌کنیم. در واقع می‌خواهیم برای مراجعات خود از آن استفاده کنیم. برای همین داده‌های تولید شده بیمار است. روابط عمومی از نوع دستوری و روابط عمودی هم نامناسب است. چون که مبتنی بر یک رابطه‌ی غیرگفت‌وگویی است. یعنی روابط‌عمومی‌ها حق گفت‌وگو ندارند. فقط باید بپذیرند. در اینجا تفاوت بین ابژه و سوژه نمایان می‌شود. روابط عمومی نباید مانند ابژه منفعل باشد بلکه باید خود یک سوژه و یک کنشگر فعال باشد.

روابط عمومی از نوع دستوری و روابط عمودی هم نامناسب است. چون که مبتنی بر یک رابطه‌ی غیرگفت‌وگویی است. یعنی روابط‌عمومی‌ها حق گفت‌وگو ندارند. فقط باید بپذیرند

 

روابط عمومی تحلیل‌گر علت‌یاب و تبیین‌کننده است

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: ما روابط عمومی منفعل را نمی‌توانیم تحمل کنیم و چنین چیزی در تعالی روابط عمومی نمی‌گنجد؛ پس این تعالی را در کجا باید دید. روابط عمومی تحلیل‌گر نه تنها داده‌های عینی و واقعی را می‌بیند بلکه علت‌یابی و تبیین را در اختیار رئیس خود قرار می‌دهد. روابط عمومی استراتژیک و تاکتیکی است یعنی فردای دور سازمان را می‌بیند و گام‌های آینده را مکمل یکدیگر برمی‌دارد. روابط عمومی می‌تواند ابزار دستیابی به قله‌های بالا باشد. روابط عمومی باید امین انتقال واقعیت، شجاع و توانمند باشد.

روابط عمومی چشم بینای سازمان باشد

به گزارش شفقنا رسانه، او با بیان این که آنچه می‌خواهیم یک کالای فاخر و نادر است، توضیح داد: جهان امروز نمی‌تواند بدون روابط عمومی تعالی‌بخش خود را مطرح کند. ما نمی‌توانیم توسعه‌ی پایدار به دست آوریم مگر روابط عمومی مشخصی را تعریف کنیم. این روابط عمومی چشم بینای سازمان است و نور را به تاریکی می‌اندازد. اینجا سازمان در روشنایی به افق می‌رسد. این منادی دانایان نه تنها در داخل بلکه در بیرون هم انتقال دهنده‌ی دانش و توزیع‌دهنده آگاهی در جامعه هستند. اینجاست که روابط عمومی فاخر و اصیل است.

ساروخانی ادامه داد: بارها گفته‌ام روابط عمومی در سه مرحله نقش حیاتی دارد ۱- تولیدسازی است. سازمانی که می‌خواهد اولین گامش را بردارد باید از روابط عمومی استفاده کند. ۲- روابط عمومی شرط بقاست. هیچ سازمانی دوام نمی‌آورد مگر این که روابط عمومی داشته باشد. ۳- روابط عمومی شرط اصلی ورود به آستانه هزاره‌ی سوم است. حال چه طور این انرژی غنی را وارد سازمان‌هایمان کنیم. ما نیازمند نظام روابط عمومی در ایران هستیم. همچنین ما به استانداردسازی روابط عمومی و تعالی دانش آن نیاز داریم و دانشگاه‌ها موظف هستند در این راه حرکت کنند.

 

ما به استانداردسازی روابط عمومی و تعالی دانش آن نیاز داریم و دانشگاه‌ها موظف هستند در این راه حرکت کنند

روابط عمومی یک شغل روتین نیست

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با توضیح درباره کارکردهای روابط‌عمومی‌ها گفت: همیشه برایم سؤال است چرا شغل‌هایی مانند مهندسی و پزشکی دارای نظام هستند ولی ما یک نظام مشخص نداریم. ما روابط عمومی‌ها باید یک سازمان حمایت‌گر داشته باشیم. استانداردسازی هم به این معناست که ما باید این دانش را به عنوان یک تخصص تعریف کنیم که هر کسی وارد آن نشود. البته در این میان توانایی خود ما خیلی مهم است. اگر قرار باشد در سازمان بدرخشیم و صدای ما شنیده شود، باید مهارتی عمل کنیم و باید بهترین گزارش‌ها را بنویسیم و بدانیم کار فاخری داریم. کسانی که به روابط عمومی می‌آیند باید استعداد داشته باشند. این یک شغل روتین نیست بلکه یک شغل عاشقانه است.

روابط عمومی‌ها نباید در گوشه‌ی سازمان باشند

به گزارش شفقنا رسانه، او افزود: ارتباطات روابط عمومی باید خیلی قوی باشد. همچنین پردازش بلد باشد. انسان‌هایی که بتوانند کنگره یا مجلسی را پردازش کنند، همین تبدیل به یک قدرت بزرگی می‌شود اما شرط اصلی آن انگیزش است. گروه‌های زیادی هستند که به روابط‌عمومی‌ها کمک می‌کنند. یکی از آنها و مهم‌ترین آنها مدیران ارشد و میانی هستند. ما باید به مدیران دستیابی داشته باشیم و به شناخت درستی از آنها برسیم و این شناخت تبدیل به معرفت و بعد به آزادی هگلی برسد. روابط عمومی‌ها نباید در گوشه‌ی سازمان باشند بلکه باید در کنار اتاق رئیس باشند چون رئیس به آنها نیاز دارد.

روابط عمومی سنتی دیگر به درد ما نمی‌خورد و باید از دانش‌های به‌روز برای توسعه‌ی این دانش بهره برد و این رسالت تاریخی بر عهده‌ی نسل جوان است. مدیران و رؤسا باید بدانند بدون این سفیران اندیشه، جهان تازه را تجربه نخواهند کرد

بدون سفیران اندیشه، جهان تازه تجربه نخواهد شد

ساروخانی در پایان با اشاره به ضرورت فعالیت روابط عمومی‌ها در هر سازمانی بیان کرد: همیشه می‌گویم تصمیمات سازمان‌ها باید از جنس روابط عمومی باشد. البته که باید رئیس و مدیران همیشه روابط عمومی‌ها را تشویق کنند. در روابط عمومی ما دو رسالت مهم داریم. یکی این که کارمان را با مهارت انجام دهیم، دوم روابط عمومی را جا بیندازیم. روابط عمومی سنتی دیگر به درد ما نمی‌خورد و باید از دانش‌های به‌روز برای توسعه‌ی این دانش بهره برد و این رسالت تاریخی بر عهده‌ی نسل جوان است. مدیران و رؤسا باید بدانند بدون این سفیران اندیشه، جهان تازه را تجربه نخواهند کرد.

چهارمین نشست از سلسله نشست های «روابط عمومی؛ علم تا عمل» با موضوع «ارتقاء جایگاه روابط عمومی در ایران» دوشنبه یکم آبان ماه ۹۶ در تالار ایوان شمس تهران با سخنرانی میرزا بابا مطهری نژاد، رئیس انجمن روابط عمومی ایران؛ امیر خجسته، نایب رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی؛ محمد باقر ساروخانی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران؛ مونا رحمانی پژوهشگر و دکترای ارتباطات و حسین افخمی، مدیر گروه روابط عمومی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه‌طباطبایی برگزار شد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here