زمان انتشار : ۹ اردیبهشت ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۰:۵۲ | کد خبر : 460043 |

۲۰هزار سیم کارت بی هویت، یک طرفه شد

شفقنا رسانه– مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: سیم کارت ۲۰ مشترک همراه اول به دلیل عدم ارسال کدملی و نقص مدارک قطع شده است.

وحید صدوقی در گفتگو با مهر، در مورد آخرین وضعیت طرح ساماندهی سیم کارتهای بدون هویت در شبکه همراه اول که با همکاری رگولاتوری در حال اجرا است، گفت: براساس آخرین آمارها، ۲۰ هزار مشترک در پایگاه داده همراه اول، فاقد کدملی هستند که بعد از بارها اخطار و ارسال پیامک، سیم کارت این مشترکان قطع ارتباط شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشترکان پس از دریافت پیامک نسبت به اعلام هویت و ارائه مدارک اقدام کرده اند اظهار داشت: مطابقت کدملی های اعلام شده با مدارک مشترکان در حال انجام است.

مدیرعامل همراه اول در مورد اجرای طرح قطع ارتباط افراد دارای بیش از ۱۰ سیم کارت نیز گفت: این طرح به زودی اجرایی می شود.

وی گفت: هم اکنون به مشترکانی که دارای ۱۰ سیم کارت در سیستم اطلاعاتی ما باشند سیم کارت واگذار نمی شود اما در گذشته این اقدام انجام می شد و به همین دلیل برخی افراد هستند که بیش از ۱۰ سیم کارت به نامشان ثبت شده است.

صدوقی افزود: در حوزه سیم کارتهای دائمی در این زمینه تخلفی دیده نمی شود اما در بخش سیم کارتهای اعتباری برخی مشترکان سیم کارتهای فله ای خریده و دربازار خرید و فروش می کردند که نقل و انتقال این سیم کارتها صورت نگرفته است.

وی افزود: با اجرای این طرح، استفاده از سیم کارتهای اعتباری نیز ضابطه مند خواهد شد.

به گزارش مهر، احراز هویت از مشترکان موبایلی که اطلاعاتشان در پایگاه داده اپراتورها ناقص است از دی ماه ۹۳ آغاز شد و رگولاتوری اعلام کرد که ارتباط مشترکانی را که اطلاعاتشان را تکمیل نکنند، تا ۱۵بهمن ماه قطع می کند. پس از این اعلام بود که رگولاتوری در چند مرحله به کاربران موبایل زمان داد تا از طریق پیامک، کدملی خود را به اپراتور مورد نظر ارائه کنند.

این اقدام در راستای ساماندهی استفاده از سیم کارتهای تلفن همراه بی نام و نشان در کشور و استفاده غیرقانونی برخی مشترکان از این سیم کارتها انجام شد تا سیم کارتهایی که دارای نقص اطلاعات هستند در پایگاه داده اپراتورها احراز هویت شوند؛  براین اساس اپراتورهای تلفن همراه در چندین مرحله با ارسال پیامک به مشترکانی که اطلاعاتشان در پایگاه داده این اپراتورها ناقص بود از مشترکان خواستند نسبت به تکمیل اطلاعاتشان اقدام کنند.

در نهایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با همکاری اپراتورهای موبایل، ارتباط مشترکانی که در مدت تعیین شده کدملی خود را اعلام نکردند از ۸ فروردین ماه ۹۴ قطع کامل کرد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here