زمان انتشار : ۹ اردیبهشت ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۱:۳۳ | کد خبر : 460040 |

فناوری فوق العاده یاهو برای امنیت گوشی های هوشمند

شفقنا رسانه– با گذشت زمان و افزایش امکانات گوشی های هوشمند، کاربران بیشتر امور خود را با این دستگاهها انجام می دهند و این موضوع بر اهمیت امنیت گوشی ها می افزاید، در  همین راستا کمپانی یاهو از طرحی جدید و فوق العاده برای امنیت گوشی ها خبر داده است.
جی اس ام آریا نوشت: در ابتدا استفاده از اسکنر اثر انشگت توجهات بسیاری را به خود جلب کرد، با گذشت زمان در این روش احراز هویت نیز مشکلات و نقایصی کشف شد. در ادامه تعدادی از شرکت ها برای رقابت با این روش، به فکر کار بر روی اسکنر عنبیه چشم افتادند و حالا نوبت به روش های جدیدتر و جالب تر رسیده است.
اهمیت موضوع امنتی در گوشی های هوشمند و تبلت سبب شده تا محققان بسیاری در سراسر جهان بر روی ابداع روش های جدید و کاربردی برای احراز هویت در این ابزارهای دیجیتال کار کنند. اکنون تیم تحقیقاتی کمپانی یاهو با الگوبرداری از سیستم اسکن اثر انگشت، موفق به ابداع یک فناوری جدید با نام BodyPrint برای احراز هویت افراد شدند که صفحه نمایش های لمسی را به اسکنر بیومتریک تبدیل می کند.

BodyPrint


در روش جدید، برخی از اعضا بدن کاربر همچون گوش، مشت، کف دست و … توسط صفحه نمایش لمسی خازنی گوشی یا تبلت، اسکن می گردد.
با توجه به پایین بودن وضوح صفحات نمایش نسبت به اسکنرهای اثر انگشت و … نیاز هست تا سطح وسیعی از بدن همچون کف دست و پنج انگشت یا گوش بر روی صفحه نمایش قرار گیرند. از این روش احراز هویت علاوه بر حفاظت ازگوشی های هوشمند می تواند در موارد مختلفی همچون امکان پاسخگویی به تماس های خارجی تنها در صورت قرار گرفتن گوشی بر روی گوش صاحب آن گوشی و یا حفاظت از فایل ها در برابر استفاده سایرین از دستگاه استفاده نمود.

BodyPrint


سیستم BodyPrint در کنفرانسی با نام تعامل انسان و کامپیوتر در نمایشگاهی در شهر سئول کره جنوبی معرفی گردید و توانست در ۱۲ تست مختلف با ۹۹.۹۸ درصد صحت عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد.
تردیدی نیست که این فناوری درست مانند حسگرهای سنتی اثر انگشت از پتانسیل کافی برای به کارگیری در موارد گوناگون برخوردار است و باید دید که در آینده، سیستم عامل های موبایل چگونه از آن بهره می گیرند.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here