زمان انتشار : ۹ اردیبهشت ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۶:۵۷ | کد خبر : 460022 |

واعظی: مردم در روز جهانی ارتباطات حجم کار شبکه ملی را خواهند دید

شفقنا رسانه– وزیر ارتباطات با بیان این که ۸۰ درصد فضای مجازی برای شبکه داخلی و ۲۰ درصد آن برای اینترنت بین‌المللی در نظر گرفته شده، گفت:‌ تلاش داریم تا مردم بتوانند ۸۰ درصد نیاز خود را در داخل برآورده کنند و در این راستا مردم در روز جهانی ارتباطات حجم کار انجام شده بر روی شبکه ملی را خواهند دید.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه همایش سراسری مدیران کل، معاونین ستادی و اجرایی شرکت پست در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه در سال گذشته با توجهی که دولت در برنامه پنجم توسعه به شرکت پست داشت و همچنین چابک‌سازی انجام شده توسط مدیران برای اولین بار پست جمهوری اسلامی ایران در دهه گذشته به سوددهی رسید. چرا که شرکت پست به دلیل بدهکاری‌ها و ضعف شدید مالی که در سالهای گذشته داشت عملا نمی‌توانست برنامه‌های خود را اجرا کند.

وی افزود: پست باید بیشتر به ابزار IT مجهز شود برای این که بتواند خدمات سریعتری در حوزه‌های پست مالی، لجستیکی و غیره ارائه دهد.

واعظی با اشاره به راه‌اندازی اپراتور دوم پست گفت: راه‌اندازی اپراتور دوم به معنای ایجاد رقابت در این زمینه است که ما اپراتور دوم را نه به عنوان رقیب که به عنوان همکار برای ارتقاء‌ سطح کیفیت خدمات پستی به مردم در نظر می‌گیریم.

وی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به تصمیم دولت درباره عدم افزایش تعرفه‌ها در دستگاه‌های مختلف در سال جدید گفت: قرار بر افزایش تعرفه‌ها نیست اما در صورتی که دستگاهی تصمیم به افزایش داشته باشد بر اساس بخشنامه معاون اول رییس جمهوری، این افزایش باید توجیه داشته باشد و در دولت مطرح شود که سقف این افزایش ۱۵ درصد معادل تورم فعلی است.

وزیر ارتباطات در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به ایراد مطرح شده از سوی مجلس مبنی بر این که پهنای باند نباید تا قبل از راه‌اندازی شبکه ملی ارتباطات افزایش می‌یافت، گفت: این حرف اصلا کارشناسی و صحیح نیست چرا که نمی‌توان کار کشور را تعطیل کرد تا شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: بر اساس رویکرد این دولت که رویکرد توسعه‌ای است و بر اساس برنامه پنجم توسعه افزایش پهنای باند باید صورت می‌گرفت و ادامه خواهد داشت. شبکه ملی اطلاعات هم شبکه‌ای مبتنی بر خدمات است که ما آن را داشته‌ایم و در حال توسعه است. باید تلاش کنیم دستگاه‌ها، بانک‌ها و دانشگاه‌ها برنامه‌های خود را روی فضای مجازی واگذار کنند.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here