زمان انتشار : ۱۱ اردیبهشت ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۲۳ | کد خبر : 459981 |

یک روان پزشک: «کلاه قرمزی» برای کودکان بدآموزی دارد

شفقنا رسانه– دکتر حامد محمدی کنگرانی روان پزشک و عضو کمیته های روان درمانی و رسانه های انجمن روان پزشکان ایران در یادداشتی که در هفته نامه زندگی مثبت منتشر کرده خواستار ایجاد محدودیت سنی برای تماشای سریال کلاه قرمزی شده است .

به گزارش گام نو، محمدی کنگرانی در بخشهایی از یادداشت خود نوشته است: متاسفانه شخصیتهایی که در سالهای اخیر به سریال کلاه قرمزی اضافه شدند مثل پسر عمه زا ،آقوی همساده ،فامیل دور ،جیگر و دیبیو سایر شخصیتها …همگی در راستای خنداندن بزرگسالان هستند و نه کودکان.

/پسر عمه زا ،کاملا بی ادب است /

پسر عمه زا که کاملا یک شخصیت کاملا بی ادب است و کارهایی می کند که برای بچه ها بد آموزی دارد و هرچه قدر هم آقای مجری بگوید کارهای او بد است فایده ندارد وبه علت محبوبیتی که به دلیل کارهای زشتش و نوع حرف زدن وتمسخر دیگران دارد ،به شدت روی بچه ها تاثیر می گذارد .

/فامیل دور/

فامیل دور هم یک شخصیت کاملا بزرگسال است و تمام حرفها وشوخی هایش برای بزرگسالان نوشته شده است .

/آقای همساده /

آقای همساده هم یک شخصیت شیرازی است و حرفهایش تا حدودی برگرفته از فرهنگ شیرازی با اغراق بسیار زیاد با این شعار است :هر بلا و بد بختی که سرتان می آید باید به آن خندید .یعنی انگار خواری وزیر سلطه بودن را عملا به یک موضوع خنده دار تبدیل می کند .

/دیبی/

شخصیت دیگر این مجموعه دیبی است که شخصا با آن مشکل دارم .اینکه یک دیو شخصیتی از یک برنامه کودک شود برای من کمی عجیب است . چون دیو چیزی است که بچه ها از آن می ترسند.

/جیگر/

جیگر یک شخصیت دوست داشتنی و بامزه است که عملا پرخاشگری را رواج می دهد.این را بگویم تمام شخصیتها بامزه هستند و ما فقط می خواهیم تاثیرات آنها را روی بچه ها بررسی کنیم . شخصیت جیگر عملا به بچه ها می گوید تا زمانی که داد نزنی حرفت را نمی فهمند.

/پسر خاله /

آموزنده ترین شخصیت این سریال پسر خاله است . نمونه شخصی است که سرش به کار خودش است و در کمال آرامش رفتار متینی از خود نشان می دهد .

/کلاه قرمزی ۱۱شب به بعد پخش شود/

کلاه قرمزی و پسر خاله در واقع یک برنامه جذاب است که به نظر من ساعت ۱۱شب به بعد می تواند برای بزرگسالان از تلویزیون پخش شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here