زمان انتشار : ۶ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۷:۵۸ | کد خبر : 459435 |

تاکید مدیران «ایرنا» و «بتا» بر گسترش روابط رسانه ای حرفه ای

شفقنا رسانه– ماکسیم منچوف، رییس خبرگزاری رسمی بلغارستان و محمد خدادی،مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، روز سه شنبه گسترش روابط رسانه ای در ابعاد مختلف بویژه خبری و فنی را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، محمد خدادی، در این دیدار، با اشاره به اینکه روابط ایرنا و خبرگزاری تلگراف بلغارستان (بتا)، تقریبا یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد، بر ضرورت گسترش این روابط در ابعاد مختلف تاکید کرد.

مدیرعامل ایرنا با اشاره به بحران های جاری جهان و منطقه خاورمیانه،گفت: ما، اول به عنوان یک انسان و بعد به عنوان روزنامه نگار، موظفیم به کشتار انسان ها در هر کشوری، از جمله یمن، سوریه و جاهای دیگر، حساس باشیم و ریشه های آن را بررسی کنیم.

خدادی از رویکرد اطلاع رسانی برخی رسانه ها در مسیر تقویت تروریست های افراطی در منطقه انتقاد کرد و گفت: وظیفه خبرنگاران است که نه تنها مثلا اخبار مربوط به داعش را پوشش دهند، بلکه بررسی کنند که حمایت های مالی و راهبردی از این گروه، از کجا می آید.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، با اشاره به نقش فناوری های نوظهور و شبکه های اجتماعی در خبررسانی، گفت: خبرگزاری ها باید با فناوری های روز همگام شوند و این مسیری است که ایرنا می کوشد بپیماید. 

وی همچنین با اشاره به تغییر نقش خبرگزاری ها، تاکید کرد: امروزه، خبرگزاری ها باید افکار عمومی جامعه را بشناسند و بر اساس تقاضا و نیاز مخاطبان، خبررسانی کنند.

ماکسیم منچوف نیز در این دیدار گفت امیدوار است روابط ایرنا و بتا نه تنها در بخش تبادل اخبار، بلکه در حوزه تبادل هیات های حرفه ای نیز گسترش یابد.

رییس خبرگزاری رسمی بلغارستان، همچنین به افزایش شمار رسانه ها و خبرگزاری هایی در جهان که بعضا خبرهای نادرست را منتشر می کنند اشاره کرد و افزود:وظیفه خبرگزاری رسمی، این است که پیش از انتشار خبرها، از اصالت آنها اطمینان حاصل کند.

خبرگزاری های رسمی دو کشور ایران و بلغارستان ( ایرنا و بتا) قرار است برای توسعه همکاری های خبری، قرارداد همکاری امضا کنند.

«ماکسیم منچوف» که به دعوت مدیرعامل ایرنا برای سفر رسمی سه روزه به ایران آمده است،علاوه بر دیدار و گفت و گو با محمد خدادی با برخی مسوولان کشورمان ملاقات کرده و برای آشنایی با برخی جاذبه های فرهنگی ایران به اصفهان نیز سفر می کند.

خبرگزاری رسمی بلغارستان ( بتا) با سابقه بالایی در عرصه اطلاع رسانی روزانه بیش از یک هزار خبر تولید می کند.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here