زمان انتشار : ۶ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۸:۱۴ | کد خبر : 459429 |

پتنت جدید و جالب مایکروسافت

شفقنا رسانه– مایکروسافت پتنت جدیدی را به ثبت رسانده که برای بسیاری از کاربران جالب به نظر می رسد. پتنت جدید مایکروسافت امنیت بیشتر را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد. با این پتنت تنها صاحبان گوشی، تبلت یا کامپیوتر می توانند اطلاعات خود را بر روی دستگاههایشان ببینند.


patent Microsift


به گزارش جی اس ام آریا، شاید یکی از دغدغه های کاربران رایانه، گوشی های هوشمند و تبلت ها این است که افراد حاضر در اطراف آنها می توانند اطلاعات روی صفحه نمایش آنها را مشاهده نمایند. این مسئله در بعضی از موارد که موضوع امنیت مطرح است، اهمیت بیشتری می یابد و حالا مایکروسافت تصمیم دارد تا با کار بر روی پتنت جدید خود خیال کاربران را از این بابت راحت نماید. پتنت ثبت شده توسط مایکروسافت می‌تواند برای این دسته از کاربران بسیار جذاب باشد. با این پتنت، دیگر کسی جز خود کاربر نمی‌تواند محتوای نمایش داده شده را ببیند.

در حال حاضر محافظ‌هایی برای صفحه‌ نمایش وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن افراد کنجکاو را از نگاه کردن به مانیتور لپ‌تاپ باز داشت، اما این محافظ‌های صفحه‌ نمایش را نمی‌توان در هر جایی مورد استفاده قرار داد. از این‌رو پتنت مایکروسافت بسیار کاربردی و با ارزش به نظر می‌رسد.

پتنت جدید و جالب مایکروسافت …

Microsoft company


بر اساس اطلاعات ارائه شده، به نظر می‌رسد مایکروسافت در نظر دارد تا با استفاده از این پتنت صفحه‌ نمایشی را برای گوشی‌های‌هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترها ایجاد کند که از سیستم نورپردازی مخصوصی بهره می‌برد. سیستم نورپردازی پس زمینه‌ مورد استفاده این امکان را ایجاد می‌کند تا تنها کاربری که بصورت مستقیم به صفحه‌ مانیتور نگاه می‌کند، بتواند محتوای نمایش داده شده را ببیند.

با استفاده از چنین صفحه‌ نمایشی، افرادی که در طرفین قرار دارند، قادر نخواهند بود به دلیل شدت زاویه‌ای نور پس زمینه‌، صفحه‌ نمایش را به خوبی ببیند. طبق تصویر، افرادی که در طرفین حاضر هستند، نمی‌توانند محتوای صفحه‌ نمایش را ببیند. این پتنت کاربر را به یاد کنسول نینتندو ۳DS می‌اندازد که در آن برای دیدن تاثیر سه‌بعدی باید کنسول در زاویه‌ خاصی قرار می‌گرفت.

پتنت مایکروسافت خیلی جدید نیست و متعلق به سال ۲۰۱۱ میلادی است. اپل نیز پتنتی را با کارکرد مشابه به ثبت رسانده است. حال باید دید که این پتنت‌ها چه زمانی رنگ واقعیت به خود گرفته و در قالب محصولات جدید راهی بازار خواهند شد.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here