زمان انتشار : ۷ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۲۸ | کد خبر : 459420 |

وزیر بهداشت: مدیران هوشمند به روابط عمومی توجه دارند

شفقنا رسانه– دکتر سیدحسن هاشمی در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، سازمان‌های تابعه و مسئولین روابط عمومی معاونت‌های ستاد مرکزی ضمن بیان این مطلب گفت: دانشگاه‌هایی که به بخش روابط عمومی توجه دارند مدیران هوشمندی دارند.

به گزارش کاوشگران روابط عمومی به نقل از برنا، وزیر بهداشت خطاب به مدیران روابط عمومی‌ها گفت: کار شما به تصویرکشیدن خدمات دولت در حوزه سلامت است و در عین حال شما می‌توانید امین مردم باشید و از طریق سامانه های ایجاد شده گوش شنوا داشته باشید و مشکلات مردم را به مسئولین منتقل کنید .

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت و اهمیت بخش روابط عمومی گفت: در یک سال و نیم گذشته روزانه از یک تا دو ساعت در حوزه روابط عمومی وقت گذاشته‌ام .

هاشمی با بیان این که روابط عمومی‌ها ابزار مهم مدیریت‌ها هستند، گفت: مدیران باید بدانند که محیط خارج از سازمان اعم از مردم، ذینفعان و همکاران چه قضاوتی درباره تصمیمات و برنامه‌های مدیران دارند و در عین حال مدیران نیاز به حمایت دارند که این حمایت را از طریق روابط عمومی با به تصویر کشیدن اقدامات مثبت آنها به دست می‌آورند .

وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت حوزه روابط عمومی گفت: سرمایه گذاری در حوزه روابط عمومی هزینه نیست بلکه بسیار ارزشمند و عین سرمایه‌گذاری است .

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش‌های اطلاع رسانی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌ها در یک سال و نیم گذشته درخصوص طرح تحول سلامت قدردانی کرد .

وی همچنین از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، مطبوعات و دیگر رسانه‌ها که در این مسیر به روابط عمومی‌ها کمک کردند قدردانی کرد .

وزیر بهداشت گفت: اجرای این طرح باعث شد که بخشی از مشکلات مردم در حوزه سلامت کاهش یابد و دولت در این مورد تصمیم خیلی مهمی را گرفت و سلامت را جزء اولویت‌های اصلی خود قرار داد .

هاشمی با بیان این که مقام معظم رهبری بارها از اجرای طرح تحول سلامت حمایت کرده‌اند به حمایت‌های همه ارکان نظام از جمله دولت، مجلس، ائمه جمعه و نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از این طرح اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح توانستیم ضمن حمایت مالی از هزینه‌های درمانی مردم، مراکز بهداشتی درمانی را نوسازی و بازسازی کنیم و ارائه خدمات بهداشتی درمانی را در روستاها، شهرها و مناطق حاشیه نشین کشور گسترش دهیم .

بنابر اعلام وب‌دا، وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کمبود پزشک نداریم، گفت: سه هزار پزشک متخصص نیز در شهرستان‌های کشور توزیع شده‌اند .

اقدام هوشمندانه دولت در اجرای کتاب تعرفه سلامت

هاشمی با بیان این که دولت در مورد ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت نیز تصمیمات هوشمندانه‌ای را گرفته است، گفت: با اجرای گام سوم طرح تحول سلامت دیگر مهاجرت از روستاها و مناطق محروم به شهرهای بزرگ و مراکز شهرها نیست، بلکه همه تمایل دارند به محیط و مراکز درمانی بروند چون دریافتی در محیط متفاوت است و این نشان دهنده این است که سیاست‌گذاری‌ها درست بوده است .

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: برخی بنا به سیاه نمایی و مایوس کردن مردم دارند در حالی که بنا به فرمایش امام راحل یاس و نا امیدی از جنود ابلیس است .

ورود به حاشیه‌ها آسیب‌رسان است

هاشمی با اشاره به تنگناهای مالی دولت خطاب به مدیران روابط عمومی‌ها گفت: امسال کار سخت‌تری پیش رو دارید و با توجه به در پیش رو بودن انتخابات، ورود به حاشیه‌ها آسیب‌رسان است .

وی در عین حال خاطرنشان کرد از نقدها استقبال می کنیم ولی موافق تخریب نیستیم .

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به میدان روابط عمومی دانشگاه‌ها اظهار داشت: هرگونه مشکلات کاری خود در دانشگاه‌ها را به مرکز روابط عمومی منتقل کنند .

هاشمی همچنین در ادامه موفقیت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در کسب مقام برتر در دو رقابت کشوری را تبریک گفت و از زحمات همه همکاران حوزه اطلاع رسانی قدردانی کرد .

وزارت بهداشت وارد فعالیت‌های سیاسی نمی‌شود

وزیر بهداشت در پایان به مدیران روابط عمومی تاکید کرد که وزارت بهداشت دستگاهی خدماتی است و دستگاه‌ای خدماتی باید از ورود به فعالیت‌های سیاسی اجتناب کنند .

بنابراین گزارش در اجلاس مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با حضور وزیر بهداشت از مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی، سازمانهای وابسته و مسئولین روابط عمومی معاونت های ستاد مرکزی تجلیل شد .

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here