زمان انتشار : ۸ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۵۱ | کد خبر : 459410 |

پیشنهاد اتحادیه مطبوعات محلی: یارانه مطبوعات ثروتمند به نفع محلی ها قطع شود

شفقنا رسانه– رییس هیات مدیره اتحادیه مطبوعات محلی کشور گفت: پیشنهاد می شود همانطور که دولت یارانه افراد ثروتمند را قطع کرده، یارانه مطبوعات ثروتمند نیز یکسال به نفع مطبوعات محلی حذف شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خداداد ابراهیمی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور در خرم آباد افزود: روزنامه های ثروتمند که به صورت موسسه هستند، تا ۱۰ سال انبار پر از کاغذ ذخیره کرده اند، از حمایت احزاب وسیاسیون بهره مندند و آگهی شرکتهای غول پیکر را دارند نیازی به یارانه نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اختصاص یارانه به نشریات محلی و نوپا تصریح کرد: در تمامی دولتها به اقتصاد مطبوعات محلی اهمیت داده نشده و حمایت از این رسانه ها در حد حرف و شعار بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین دور شدن از موضوعات بومی و پرداختن به مسایل ملی از نقاظ ضعف مطبوعات محلی است چراکه این رسانه ها باید صدای اقشار مختلف مردم محروم و مناطق مختلف استانها را به گوش مسوولان برسانند.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه جشنواره مطبوعات نیز دیده شد برخی مطبوعات محلی با ژست های ژورنالیستی نامتعارف ، تیترهای ملی را انتخاب می کنند که این امر قابل پذیرش نیست.

ابراهیمی خبرنگاران را ‘ خطرنگاران عرصه خوف و خطر’ دانست و گفت: اتحادیه مطبوعات محلی کشور برای توجه بیشتر به این رسانه ها فعال شده و خود رسانه ها نیز باید توجه به مشوعات بومی را در دستور کار داشته باشند.

گفتنی است در این مراسم کارت خبرنگاری افتخاری شهدای رسانه استان ‘ شهید صارمی وشهید علیرضا حیدریان’ رونمایی شد.

هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور با ۱۵۰۰ اثر از ۴۸۰ فعال رسانه ای پس از سه روز برگزاری در خرم آباد به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here