زمان انتشار : ۸ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۵۶ | کد خبر : 459408 |

فعالیت حدود هشت هزار نشریه، پایگاه اطلاع رسانی و خبرگزاری در کشور

شفقنا رسانه– مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هفت هزار و ۹۷۰ نشریه، خبرگزاری و پایگاه اطلاع رسانی در کشور وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حسن محرابی روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور در خرم آباد افزود: در سال ۶۸ تنها ۲۵۰ نشریه در کشور فعال بوده که این میزان اکنون به هفت هزار و ۵۰۰ نشریه افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: همچنین ۴۰۰ پایگاه اطلاع رسانی و ۶۰ تا ۷۰ خبرگزاری نیز در کشور وجود دارد که این مهم ظرفیت مطلوبی در حوزه اطلاع رسانی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: امروزه روند فعالیت های رسانه ای تغییر یافته و این اقدامات رسانه ای از حرفه به صنعتی فراگیر تبدیل شده است.

محرابی برگزاری جشنواره های متعدد در حوزه مطبوعات و خبرگزاری ها را عامل مهم رشد کمی و کیفی این رسانه ها دانست و گفت: باید از ظرفیتهای متعدد رسانه استفاده شود که در این راستا شوراهای صنفی و روزنامه نگاری فعال شده و باید تحلیل و تقویت شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت تقویت فعالیت مطبوعاتی در استانها و تمرکز زدایی در تهران، اقدام های مرتبط با رسانه ها از جمله یارانه و صدور کارت خبرنگاری الکترونیکی می شود.

وی انجام فعالیت های رسانه ای و برگزاری جشنواره های منطقه ای را از دیگر برنامه های در دست اقدام عنوان کرد و گفت: یارانه یک بخش حمایتی و بخش دیگر حمایت از رسانه ها سازماندهی و برنامه ریزی دقیق است که در این راستا آیین نامه یارانه برای سال جدید طراحی شده و پیشنهادات مختلف در این خصوص دریافت و بررسی خواهد شد.

محرابی همچنین رتبه بندی رسانه ها را ضروری دانست و اظهار کرد: این مهم به منظور استانداردسازی رسانه ها ، موضوع تخصیص یارانه، مباحث آموزشی و اعزام خبرنگاران به کنفرانس های خارج کشور آغاز شده است.

هشتمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های غرب کشور با ۱۵۰۰ اثر از ۴۸۰ فعال رسانه ای پس از سه روز برگزاری در خرم آباد به کار خود پایان داد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here