زمان انتشار : ۹ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۱۷ | کد خبر : 459396 |

اطلاع‌رسانی شفاف روابط عمومی‌ها باعث اعتماد مخاطب می‌شود

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: اطلاع رسانی شفاف روابط عمومی‌ها باعث اعتماد مخاطب می‌شود.

مهر نوشت:

داود زارعیان، در همایش ارتباطات و روابط عمومی‌های استان، ضمن تاکید بر حرفه‌ای‌گرایی در کار روابط عمومی سازمان‌ها و نهادهای مختلف گفت: در حرفه روابط عمومی کارها باید بدون توجه به جایگاه شخص ارباب رجوع انجام پذیرد و مبتنی بر دانش روابط عمومی باشد.

زارعیان بیان کرد: وظیفه امروز ما مدیریت افکار عمومی است، مخاطبان امروز با مخاطبان قدیمی تفاوت هایی دارند، مخاطبان امروز هوشمند، جست وجوگر، تنوع طلب، کم حوصله، ساده خور، سیاسی، پرادعا، پرسشگر و همه فن حریف هستند.

او افزود: مخاطب امروز به دنبال خبر است و اگر شما ارائه دهنده خبر نباشید خودش به طرق مختلف در نهایت به آن خبر دست پیدا می‌کند. کسی موفق خواهد بود که به این خواسته‌ها پاسخ دهد. در حال حاضر سرعت تولید خبر بسیار بالاست و سرعت پاسخگویی به نیاز مخاطبان نیز بالا رفته است. بزرگترین اشکال وارد بر خبرهای منتشر شده در فضای مجازی عدم مدیریت توسط روابط عمومی‌هاست.

زارعیان گفت: مهمترین کار برای جذب مخاطب در پیام رسانی خلاصه و مختصر کردن پیام است.

زارعیان ضمن بیان ویژگی‌های یک رسانه گفت: در عصر امروز فاصله تولید خبر تا انتشار آن چند دقیقه است، زمانی ما در ارائه یک خبر وابسته به رادیو و تلویزیون و روزنامه‌ها بودیم، این در حالی است که ما الان خودمان می‌توانیم یک رسانه باشیم.

او بیان کرد: رسانه‌های امروز جهانی‌اند و در هر جای دنیا قابل دسترس خواهند بود ضمن آن که هر فردی با آموزش در زمانی کوتاه‌تر از یک ساعت می‌تواند در این رسانه‌ها فعالیت کند در صورتی که متخصص شدن و فعالیت در روزنامه، رادیو و تلویزیون چنین نیست و نیازمند آموزش طولانی مدت است.

زارعیان ضمن تاکید بر اهمیت حرفه‌ای عمل کردن در برابر رسانه‌ها گفت: شفاف سازی همیشه به توسعه کمک می‌کند. شهروندان آگاه کمتر آسیب می‌بینند علاوه بر آن اگر اطلاع رسانی به موقع انجام گیرد خرافات و عوام‌گرایی کمتر خواهد بود.

او افزود: اگر جامعه را مطلع و آگاه کنیم و اطلاعات به موقع توزیع شوند، ضمن افزایش اعتماد از سوی مردم و رسانه‌ها شاهد کاهش فرهنگ تملق و تظاهر خواهیم بود.

زارعیان در ادامه گفت: اگر روبط عمومی‌ها اطلاع رسانی نکنند یا در اطلاع رسانی جای خالی وجود داشته باشد شایعه ایجاد می‌شود. توصیه من به روابط عمومی‌ها این است که یا اطلاعیه ندهید یا آن را به طور کامل ارائه دهید.

او بیان کرد: ما در بحث ارتباط با رسانه‌ها باید صداقت داشته باشیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم و اخبار قابل انتشار را در اختیار رسانه‌ها قرار دهیم.

زارعیان اظهار کرد: خبرنگاران به طور کلی به پنج گروه تقسیم می‌شوند، احساساتی و جنجالی، مطلع و منطقی، دنباله‌روها، ستون پرکن‌ها و جامعه‌گرا که خبرنگاران استان می‌توانند از نوع دوم و پنجم باشند. مواجهه با خبرنگار و رسانه هرکدام نیازمند تکنیک‌های لازم برای ارتباط هستند.

او در پایان بیان کرد: اگر رسانه‌های ما عملکرد مناسبی داشته باشند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و مباحث درباره‌ی روابط عمومی‌ها باید به طور عملی و منطقی ارائه شوند.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here