زمان انتشار : ۹ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۲:۲۳ | کد خبر : 459395 |

درخواست سینماداران از نیروی انتظامی

شفقنا رسانه- رییس انجمن سینماداران از نیروی انتظامی خواست که در ماه مبارک رمضان با صاحبان سالن‌های سینما همکاری کند و به آنان در اجرای طرح «از افطار تا سحر» یاری برساند.

ایسنا نوشت:

محمد قاصد اشرفی گفت: طبق قوانین نیروی انتظامی، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و … نمی‌توانند بیشتر از ساعت ۱۲ شب باز باشند اما امیدواریم در ماه رمضان همکاری لازم را با ما داشته باشند تا بتوانیم بعد از افطار نیز سینماها را باز نگه داریم.

او یکی از نکات مهم برای رونق سینما در ماه رمضان را انتخاب فیلم‌های خوبی دانست که بتواند در جذب تماشاگر موثر باشد و یادآور شد: این موضوع از سال‌های گذشته از خواسته‌های مهم ما بوده است.

اشرفی اضافه کرد:‌ ما به عنوان سینمادار حاضریم در این ماه یا ماه‌های دیگری که ممکن است با ریزش مخاطب روبه‌رو شویم، امتیازاتی را به صاحبان فیلم‌ها بدهیم.

رییس انجمن سینماداران با اشاره به شب‌های احیا که حدود یک هفته از ماه رمضان را شامل می‌شود، افزود: یکی از امتیازات ویژه‌ای که می‌توانیم به صاحبان فیلم‌ها بدهیم، این است که علاوه بر یک هفته احیا‌ها، یک هفته دیگر را هم جزو قراردادشان حساب نکنیم و بعد از عید فطر این قرارداد محاسبه شود. از سوی دیگر برای افرادی که تمایل داشته باشند که با سرگروه‌ها قرارداد ببندند، امکانات ویژه‌ای تعریف کنیم.

اشرفی خاطرنشان کرد: شورای صنفی نمایش تلاش می‌کند این گونه ماه‌ها را مدیریت کند و برنامه‌ریزی دقیقی برای اکران فیلم خوب داشته باشد، همچنان که صاحبان فیلم‌ها را تشویق به اکران می‌کند.

او یکی دیگر از امتیازات ویژه این ماه را اختصاص بلیت نیم‌بهاء دانست و افزود: هرچند این موضوع در کنار اکران از افطار تا سحر، برای سینماداران هزینه بالایی دارد چون باید دستمزد کارکنان و هزینه برق را هم بپردازند، اما به هر حال این اکران با همراهی سینماداران اتفاق می‌افتد.

در همین زمینه غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش به ایسنا گفت: اگر شهرداری و صدا و سیما بتوانند تبلیغ خوبی برای فیلم‌های اکران ماه رمضان داشته باشند، قطعا این فیلم‌ها با استقبال خوبی روبه‌رو خواهند شد و می‌توانیم بعد از افطار هم نمایش فیلم داشته باشیم.

او با اشاره به این که تاکنون فیلم «عصر یخبندان» کار مصطفی کیایی یکی از کاندیداهای اکران ماه رمضان است،‌ ابراز امیدواری کرد در این ماه فیلم‌هایی اکران شوند که بتوانند در جذب مخاطب موفق باشند.

طرح اکران از افطار تا سحر چندسالی است که در ماه رمضان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here