زمان انتشار : ۱۰ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۱:۴۵ | کد خبر : 459388 |

طراحی گوشی سامسونگ با دو صفحه نمایش تاشو

شفقنا رسانه– سامسونگ در سال جاری با رونمایی از گلکسی اس ۶ اج نگاهها را به سمت خود کشانده این پرچمدار اندرویدی برای اولین بار صفحه نمایش خمیده دو لبه را برای کاربران به ارمغان آورد و حالا این کمپانی کره ای به فکر طراحی گوشی هوشمندی با دو صفحه نمایش تاشو می باشد.


samsung


به گزارش جی اس ام آریا، ثبت برخی پتنت‌ها و یا همان حق اختراع توسط سامسونگ نیز منجر به درز شایعاتی در خصوص در راه بودن یک گوشی هوشمند تاشو از سامسونگ شد گرچه هیچ‌یک از محصولات عرضه شده تاکنون چنین چیزی را نشان نمی‌دهد و این یعنی اینکه شاید فناوری مورد نظر برای این کار هنوز آماده‌ عرضه به عنوان یک محصول نهایی نیست.
چندی پیش یک منبع خبری سامسونگ مدعی شد که گوشی‌های تاشوی این شرکت تا سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهند شد. شایعه‌ دیگری می‌گوید که سامسونگ سخت مشغول کار بر روی اولین گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش تاشو است، اگر چه تمامی این منابع می‌گویند این پروژه هنوز در مراحل نخست خود است اما هنوز هم احتمال عرضه‌ آن تا ۲۰۱۶ وجود دارد.
ظاهرا دستگاه جدید سامسونگ محصول پروژه‌ موسوم به Valley است که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور به بازار عرضه شود و دارای دو صفحه نمایش مجزاو البته تاشو است.
حرف V در کد نام دستگاه معرف Project Valley است که احتمالا یک گوشی هوشمند تاشو خواهد بود اما این خبر به تایید منابع داخلی نرسیده است. این شایعه‌ جدید همچنین می‌گوید که این پروژه ممکن است هر لحظه متوقف شود، ممکن است تا پایان ۲۰۱۶ هم آماده‌ عرضه‌  به بازار نباشد.


صفحه نمایش تاشوی سامسونگ


در نمایشگاه CES در سال ۲۰۱۱ بود که سامسونگ از نخستین صفحه نمایش انعطاف‌پذیر خود موسوم به Youm رونمایی کرد و از آن پس تلاش کرد که در برخی صفحه نمایش هایش قابلیت انعطاف‌پذیری را ادغام کند که گلکسی نوت اج و در پی آن گلکسی اس ۶ اج از آن دست هستند.
البته کاربران نمی‌توانند انحنای صفحه نمایش این دو گوشی هوشمند را تغییر دهند، یعنی در واقع شکل فیزیکی گوشی غیر قابل تغییر است چرا که توسط شیشه‌ صفحه نمایش ثابت شده‌اند.
سامسونگ تنها شرکتی نیست که بر روی گوشی‌های هوشمند تاشو کار می‌کند. شایعات دیگری نیز در خصوص تلاش ال‌جی برای عرضه‌ گوشی‌های هوشمند تاشو تا سال ۲۰۱۶ وجود داشته است.  سال ۲۰۱۴ بود که ال‌ جی یک گوشی هوشمند ۵.۹ اینچی را معرفی کرد که توان تحمل نیرو بدون تغییر در کیفیت ظاهری نمایش را نشان داد.
انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here