زمان انتشار : ۱۰ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۹:۳۰ | کد خبر : 459372 |

محرابی: بیمه تکمیلی هم برای خبرنگاران رایگان می شود

شفقنا رسانه– مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد گفت: در بسته حمایتی سال ۹۴، رایزنی هایی را در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی را انجام داده تا رسانه ها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی همکاران خود را نیز انجام دهند.

به گزارش مهر، حسن محرابی با بیان اینکه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند گفت:  معاونت مطبوعاتی در بسته حمایتی سال ۹۴ رایزنی هایی را در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی انجام داده تا رسانه ها بدون پرداخت هزینه، همکاران خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

وی افزود: این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر در اطلاعیه ای اعلام کرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه ای (حق التحریرها، نمایندگی های استانی و…) را تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد.

محرابی ادامه داد: بر این اساس معاونت مطبوعاتی ۴ راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه ها که با دریافت حق بیمه و یارانه بیمه همراه است، با صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری و همچنین ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیر حرفه ای» – ویژه آنها که به صورت موقت و یا پاره وقت با رسانه ها همکاری می کنند- این امر امکان پذیر است.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اشاره به بیمه سلامت افزود: همچنین با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه هایشان بیمه نشده اند، به ویژه افرادی که میزان همکاری شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می توانند از این طریق اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد می توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می گیرد.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که بیمه هیچ خبرنگاری قطع نشده و وزارت ارشاد نسبت به لیست ۶هزار نفره صندوق اعتباری هنر، پالایشی را آغاز کرده تا افراد غیر مرتبط از این لیست حذف شوند و تسهیلات ویژه در موارد مختلف تنها به خبرنگاران و فعالان واقعی رسانه ها پرداخت شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here