زمان انتشار : ۱۰ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۱۰:۱۰ | کد خبر : 459367 |

سایت بازدید مجازی از پایگاه های میراث جهانی راه اندازی شد

شفقنا رسانه– رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از راه اندازی سایت بازدید مجازی پایگاه های میراث جهانی خبر داد و گفت: این اقدام به منظور ارائه خدمات گردشگری به صورت مجازی صورت گرفته است

به گزارش ایرنا ، علیرضا ترحمی هرندی تصریح کرد: لینک بازدید مجازی پایگاه های میراث جهانی بر روی پرتال سازمان میراث فرهنگی به آدرس ichto.ir برای علاقه مندان قابل دسترسی است.

وی با اشاره به ویژگی، استفاده از تکنولوژی مستند پانارامیک در طراحی این بازدید مجازی، یادآور شد: این ویژگی ها علاوه بر امکان بازدید برای مخاطبین به آنها این امکان را می دهد تا در هر نقطه قابل بازدید به همراه راهنما توضیح مربوط به آن نقطه را داشته باشند و با ویژگی های اثر ثبت شده آشنا شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات ادامه داد: سرعت بالای نمایش نقاط معرفی شده از دیگر ویژگی های این بازدید مجازی است که نیاز به اینترنت پرسرعت را رفع می کند و بازدیدکنندگان می توانند از طریق گوشی های هوشمند تلفن همراه از پایگاه های میراث جهانی بازدید کنند.

وی اضافه کرد: بازدید مجازی از پایگاه های میراث فرهنگی در اعیاد شعبانیه رایگان است و با توجه به زیرساختهای طراحی شده در سازمان میراث فرهنگی در آینده پایگاه های ملی و موزه های کشور هم به این مجموعه اضافه می شود.

ترحمی در پایان گفت: در آینده نزدیک امکان بازدید برای افرادی که مسلط به زبان انگلیسی هستند دراین سایت فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here