زمان انتشار : ۱۱ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۸:۱۵ | کد خبر : 459338 |

برگزیدگان جشنواره عکس «قاب سرخ» معرفی شدند

شفقنا رسانه– نخستین جشنواره عکس گلزارشهدای سراسر کشور با عنوان قاب سرخ امروز – شنبه – با تقدیر و تجلیل از هشت خالق اثر برتر از میان سه هزار قطعه عکس رسیده به جشنواره ، به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا ، در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسمین محمدحسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام محمد علی شهیدی محلاتی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و شماری از هنرمندان عکاس در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، همچنین از مهدی امیر افضلی عکاس شهید ایرنا تجلیل به عمل آمد.

دبیر نخستین جشنواره عکس گلزار شهدای سراسر کشور (قاب سرخ) طی سخنانی در این مراسم گفت: درعکاسی دفاع مقدس ما شاهد ثبت قداست، معنویت و قهرمانی های شهدا و ایثارگران بودیم به طوری که می توانیم بگوییم عکاسی دفاع مقدس تحت ارزش های ناشی از دین و معنویت شکل گرفته است.

رییس روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: درعکاسی دفاع مقدس ما طراوت، پاکی، زندگی و نجابت را می توانیم مشاهده کنیم. 

اسفندیاری افزود: بعد از فراخوان این جشنواره سه هزار قطعه عکس از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد و با داروی پنج استاد ۲۰۰قطعه عکس برای گردآوری در یک کتاب مصورانتخاب شدند که به زودی به چاپ می رسد. 

وی ادامه داد: همچنین ۷۲ قطعه عکس نیز انتخاب شدند تا در گالری فکه باغ موزه دفاع مقدس به نمایش گذاشته شوند و تعداد ۹ اثر نیز با اهدای لوح و تندیس در این جشنواره تقدیر می شوند.

در این مراسم که امیرسرتیپ نامی جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز حضور داشت، در بخش عکاسی حرفه ای به ترتیب از ستاره سرداری، عطا رنجبرزیدانلو، احسان کمالی و امیر بهروزی، در بخش غیرحرفه ای به ترتیب از حمیده شفیعی ها، محبوبه افشاری، مهدی کریمی و سعید قاسمی با اهدای لوح و تندیس تقدیر وتجلیل شد.

همچنین در این مراسم بهزاد پروین قدس عکاس جانباز، محمود بدرفر جانباز ۲۵ درصد دوران دفاع مقدس و محمدالسیاقی عکاس یمنی نیز تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here