زمان انتشار : ۱۱ خرداد ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۸:۲۰ | کد خبر : 459337 |

پیش‌بینی استیو جابز به حقیقت می پیوندد؟

شفقنا رسانه– در حالی که برای چندمین فصل متوالی، فروش جهانی رایانه های شخصی (PC) به روند نزولی خود ادامه داده است، به نظر می رسد، پیش‌بینی استیو جابز، مدیر عامل فقید اپل، درباره «عصر پسارایانه» چندان هم نادرست نباشد.

به گزارش «تابناک»، بن بر آخرین گزارش‌ منتشره در اینترنشنال دیتا کورپوریشن (IDC)، برآورد می‌شود که فروش سالانه رایانه های شخصی باز هم کاهش یابد. این در حالی است که در انتهای سال ۲۰۱۴ میلادی، پایان پشتیبانی از ویندوز XP تحرکی اندک را به این بازار وارد کرد.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود ‌فروش جهانی رایانه های شخصی در سال جاری میلادی ۶.۲ درصد کاهش پیدا کند. به این ترتیب، این چهارمین سال پی در پی خواهد بود که بازار رایانه های شخصی در رقابت با تبلت ها و گوشی های هوشمند و کاهش عمومی تقاضا، کوچک‌تر می شود.

البته آینده احتمالا تماما تیره و تار هم نخواهد بود. آن طور که تحلیلگران IDC پیش بینی می کنند، ارائه سیستم عامل جدید مایکروسافت، یعنی ویندوز ۱۰ می تواند تا اندازه ای مشتریان را برای به روز‌رسانی دستگاهشان ترغیب کند تا بتوانند سیستم عامل جدید را بهتر اجرا کنند.

 

در این گزارش آمده است: ویندوز ۱۰ باید حامی قابل توجهی برای بازار رایانه های شخصی باشد؛ فراهم کننده مسیری برای به‌روز‌رسانی از ویندوز ۷ برای کاربران تجاری و برخی ویژگی‌ها که سهولت و یکپارچگی کار با پلتفرم های مختلف را تقویت می کنند.

تحلیلگران IDC معتقدند این جهش کوچک، همزمان با فصل تعطیلات و موقت بوده و اولویت خریداران همچنان دستگاه های قابل حمل، یعنی گوشی، تبلت و ساعت هوشمند، در مقابل رایانه های شخصی معمول و لپ‌تاپ‌ها خواهد بود که سیستم عامل جدید ویندوز محرک اصلی بازارشان است.

در هر صورت، همان طور که دیجیتال ترندز نیز اشاره می کند، گفتن اینکه بازار رایانه شخصی می تواند از تأثیر انقلاب موبایل خودش را نجات دهد دشوار است؛ اما می توان امیدوار بود، ‌۲۰۱۶ سالی باشد که رایانه های شخصی بالاخره این روند نزولی را پشت سر بگذارند.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here