زمان انتشار : ۵ آذر ,۱۳۹۴ | ساعت : ۰۳:۵۸ | کد خبر : 456841 |

معاونت مطبوعاتی پایلوت اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات است

شفقنا رسانه- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم اجرایی کردن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، گفت: حدود ۱۰۰ کشور قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را تصویب کردند و در بیش از ۶۰ کشور نیز در حال اجرایی شدن است.

به گزارش ایسنا، حسین انتظامی، دبیر کمیسیون اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در نشست تخصصی «قانون، شفافیت و دولت باز» از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پایلوت اجرای این قانون نام برد.

معاون مطبوعاتی تصریح کرد: قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سه آیین نامه اجرایی دارد؛ ابتدا این که قانون دسترسی آزاد به اطلاعات به تعبیری انقلاب در قوانین است. ما قوانین زیادی در کشور داریم اما در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات وظایف حاکمیت و دولت نسبت به شهروندان به صراحت بیان شده است.

او ادامه داد: در  حال حاضر آن‌هایی که تقاضای انتشار نشریه داشته باشند، وضعیت بررسی درخواست آن‌ها بر روی سایت معاونت امور مطبوعاتی قرار می‌گیرد و می‌توانند نسبت به این مساله اطلاع و آگاهی داشته باشند.

انتظامی گفت: همچنین در بسته حمایتی رسانه‌هایی که قرار باشد درباره‌ی مباحث قرآن، شعائر دینی و اقتصاد مقاومتی منتشر شوند درخواست آن‌ها از مسیر دیگری دنبال می‌شود تا در کارشان تسریع شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here