زمان انتشار : ۱۱ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۱۰ | کد خبر : 455068 |

واکنش توکلی به عکسهای منتشرشده در فضای مجازی: کار دانشکده رسانه فارس اخلاقی نیست

شفقنا رسانه- کافه رسانه نوشت:

احمد توکلی نسبت به عکسهایی که از کارگاه آموزشی او در دانشکده فارس منتشر شد، واکنش نشان داد و وعده این دانشکده برای تدریس او در این مجموعه را دروغ دانست.

پس از انتشار نامه تکذیب احمد توکلی، روزنامه نگار و مدرس دانشگاه، مبنی بر عدم همکاری با این دانشکده، عکس‌هایی در فضای مجازی توسط یکی از اعضای این خبرگزاری منتشر شد که نشان از تدریس این مدرس روزنامه نگاری در محل این دانشکده داشت. از این رو گفت‌وگویی را برای شفاف سازی ماجرا با او انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

بعد از چاپ پوستری از جانب دانشکده رسانه فارس که در آن شما را به عنوان یکی از مدرسان و سخنرانان دانشکده معرفی کرده بودند، جناب عالی نامه ای نوشتید و این همکاری را قویا تکذیب کردید. در صورتی که دیروز یکی از اعضای این خبرگزاری در صفحه اینستاگرام خود، عکسی از شما و جناب دکتر نصرالهی منتشر کرده اند که در حال تدریس در این دانشکده هستید. لطفا بفرمایید که با توجه به تکذیب شما، قضیه عکسها چه بوده است؟

در زیر عکس نوشته‌ شده است، «دوره خبرنگاری انتخابات بهمن ۹۴» پس معلوم است که کارگاه است. این کارگاه ۳ ساعته بوده،‌ برای خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری‌ها. چه ربطی به دانشجویان این موسسه دارد؟ من در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران هم برای جهاد دانشگاهی کارگاه چند روزه داشته‌ام آیا من یا دانشگاه تهران می‌توانیم مدعی شویم توکلی مدرس یا سخنران دانشگاه تهران است؟! من ۱۳ سال عضو هیات علمی دانشگاه‌ آزاد تهران مرکز بوده‌ام ۳ سال است بازنشست شده‌ام، از آن به بعد هم دیگر در این دانشکده تدریس نکرده‌ام، اگر همین کار فارس را آنها هم انجام دهند، عین همین تکذیبیه را می‌دهم. دقت بفرمایید پوستری که فارس چاپ کرده است برای جذب دانشجو در سال آینده است. برداشت مخاطب هدف این است که وقتی وارد این موسسه علمی کاربردی شد، کسانی که اسم و عکس آنها در پوستر هست را یا در قالب سخنران و یا مدرس تجربه خواهد کرد و این حداقل در مورد من دروغ است، هر چند واژه سخنران هم ابداع این دوستان است.

ظاهرا مسئولان دانشکده مدعی هستند که شما با آنها قرارداد داشته اید. شما چنین قراردادی را تایید می کنید؟

اگر آنها قراردادی را نشان دادند که من حتی برای یک ترم دانشگاهی یا تدریس برای دانشجویان این موسسه امضاء کرده باشم، من با صدای بلند از آنها معذرت خواهی خواهم کرد. ولی اگر منظورشان این است که برای برگزاری کارگاهی محدود در محل این موسسه قرارداد دارم این یک امر طبیعی است، شما اگر بخواهید از یک فرد حقوقی یک ریال پول دریافت کنید، آن فرد باید سندی برای پرداخت آن داشته باشد.

در نامه نوشته بودید با شما در ارتباط با همکاری، تماسی گرفته نشده ولی حتی اگر تماسی هم گرفته می شد، نمی پذیرفتید. با توجه به چنین دیدگاهی، چرا در گذشته، این همکاری را قبول کرده و تدریس در دوره های آنها را پذیرفته اید؟

توجه کنید، در این پوستر خطاب به دانشجویانی که قرار است جذب شوند، وعده داده می‌شود: «ان‌شاءالله ترم آینده در خدمت این دوستان خواهیم بود» که این موضوع، حداقل درباره من دروغ است، آیا از من قولی گرفته‌اند؟ دانشکده خبر و دانشگاه آزاد که من به این دانشکده تعصب دارم و آنها هم به من لطف دارند، بارها تقاضا کرده‌اند که برای تدریس بروم، قبول نکرده‌ام، لذا چرا باید برای موسسه علمی کاربردی فارس تدریس قبول کنم. در گذشته آنچه بوده یک کارگاه محدود بوده است.

گر از اول با شما تماس می گرفتند و روال درست را طی می کردند، حاضر به همکاری با آنها بودید؟

خیر، چون فعلاً قصد تدریس در دانشگاه را ندارم.

به عنوان استاد روزنامه نگاری و کسی که سالها شیوه های اصولی و حرفه ای خبرنگاری و روزنامه نگاری را به دانشجویان آموخته اید، فکر می کنید اکنون با چه روشی می توان اشتباه پیش آمده را اصلاح کرد؟

اول اینکه این پوستر را جمع کنند، به عنوان یک آدم ارتباطاتی هر چه فکر می‌کنم این پوستر را با چه نیتی منتشر کرده‌اند، فکرم به جایی نمی‌رسد. اگر واقعا قصدشان تبلیغ برای جذب بیشتر دانشجو است، ترکیب جمعیتی این پوستر خاصیت جذب کنندگی ندارد،‌ اگر نیت دیگری است که خودشان  می‌دانند. ولی در کل به عنوان یک معلم نصیحت می‌کنم دیگر از این کارها نکنند،‌ اخلاقی نیست!

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here