زمان انتشار : ۱۴ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۹:۲۴ | کد خبر : 455049 |

«موج»، «برنا» و «پویش» فیلتر شدند/ فیلتر‌ها ادامه دارد

شفقنا رسانه- خبرگزاری‌های برنا و موج به دستور کمیته مصادیق مجرمانه فیلتر شدند.

به گزارش ایلنا، محمد مبین  مدیر عامل خبر گزاری برنا با تایید این مطلب  گفت: خبرگزاری برنا به دستور کمیته مصادیق مجرمانه فیلتر شده است.

او گفت: دقایقی پیش از طریق شرکت سرور و هاست سایت خبرگزاری مطلع شدیم نامه‌ای به دست آنها رسیده که بر اساس آن دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بر اساس ماده ۲۳ قانون جرائم رایانه‌ای درخواست مسدودسازی برای سایت خبرگزاری برنا کرده بود. بر همین اساس شرکت مذکور نیز به دستور این کارگروه اقدام به فیلتر کردن سایت خبرگزاری برنا کرده است.

مبین ادامه داد: دقیقا هیچ اطلاعی از دلایل این فیلتر نداریم و این که چرا چنین مساله‌ای برای خبرگزاری برنا به وجود آمده است. در و اقع بجز ۲ شکایت رئیس سابق صدا و سیما و همین طور یکی از بانک‌ها که با رضایت همراه بوده هیچ موردی از شکایت از خبرگزاری برنا به دست ما نرسیده است.

او گفت: در مساله شهرداری تهران نیز خبرگزاری برنا ورودی چندان جدی به ماجرا نداشته و واقعا علت این مساله را نمی‌دانیم.

مبین در پایان تاکید کرد: در حال حاضر به دنبال رایزنی و گفت‌وگو از طریق مراجع قضایی هستیم تا جویا شویم که این حکم چرا و بر چه اساسی برای سایت خبرگزاری برنا صادر شده است.

همچنین سردبیر خبرگزاری موج گفت: دقایقی پیش نامه‌ای به دست ما رسید که بر اساس آن دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه بر اساس ماده ۲۳ قانون جرائم رایانه‌ای درخواست مسدودسازی برای سایت موج کرده بود.

به گزارش ایلنا، امیر مرتضوی تصریح کرد:  شرکت پارس آنلاین نیز به دستور این کارگروه اقدام به فیلتر کردن پایگاه اینترنتی خبرگزاری موج با دامنه «ir»کرده است.

او گفت: در حال حاضر به دنبال رایزنی و گفت‌وگو از طریق مراجع قضایی هستیم تا جویا شویم که این حکم چرا و بر چه اساسی برای پایگاه خبری موج صادر شده است.

همچنین دقایقی پیش، کانال تلگرامی «پویش اصلاحات» خبر داد: ساعتی قبل سایت خبری- تحلیلی پویش فیلتر شد. هنوز علت فلیتر شدن این سایت اصلاح طلب مشخص نیست. پویش از جمله سایت های قدیمی جریان اصلاح طلب می باشد که به شکل داوطلبانه توسط جوانان و دانشجویان مدیریت می شود.

کانال روزنامه ایران نیز نوشت یک منبع قضایی به «میزان» گفته خبرگزاری‌های موج و برنا و چند سایت به دلیل شکایت در مرجع قضایی فیلتر شدند. گفته می شود ۹ سایت فیلتر شده یا می شوند.

این کانال از فیلتر سایت‌های پرشین خودرو و ۹ صبح نیز خبر داد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here