زمان انتشار : ۱۵ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۶:۰۳ | کد خبر : 455046 |

وزارت فرهنگ نقشی در فیلترکردن سایت‌ها ندارد

شفقنا رسانه- سخنگوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به فیلتر و مسدود شدن برخی سایت های خبری طی روزهای اخیر تاکید کرد: وزارت فرهنگ، هیات نظارت بر مطبوعات و شخص وزیر هیچگونه نقشی در ارتباط با فیلتر شدن این سایت ها نداشته و این کار با مقام قضایی انجام شده است.
به گزارش ایرنا، نوش آبادی خاطرنشان کرد: مقام قضایی حکم را به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ابلاغ کرده و آنها نیز این حکم را به بخش مربوطه و سایت ابلاغ کرده‌اند و در نهایت حکم روز گذشته(یکشنبه) اجرا شده است.
او افزود: به استناد ماده ۲۳ قانون جرایم رایانه‌ای، ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی به محض دریافت قضایی یا کمیته مصادیق مجرمانه باید سریعا براساس قانون و دستور نسبت اجرای حکم و فیلتر کردن اقدام کنند.

حسین نوش آبادی در سی ودومین نشست خبری خود در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی گفت: برخی اتهامات، توهین‌ها و بی‌ادبی‌های خلاف اخلاق که گاهی برخی رسانه‌ها به رئیس جمهوری و مقامات کشور نسبت می‌دهند و نیز انتساب الفاظ، واژه‌های نامناسب و رکیک به عنوان عناوین مجرمانه تلقی می‌شود، از این رو گاهی این توهین‌ها شخصی نیست و جنبه جرم عمومی دارد.

به گفته او، عده‌ای معتقدند مدعی العموم می‌تواند در صورتی که به رئیس جمهوری کشور توهین شود از خاطیان شکایت و آنها را تعقیب قضایی کند.
نوش آبادی ادامه داد: بر این باوریم فضای توهین و افترا در کشور بویژه نسبت به مقامات و شخصیت های کشور یک سم مهلک به شمار می‌آید و اگر اجازه دهیم این بی‌اخلاقی‌ها ادامه یابد، فرهنگ عمومی کشور آسیب جدیدی خواهد دید.
نوش آبادی با اشاره به سخنان معاون حقوقی رئیس جمهوری مبنی بر اینکه اگر توهین، بی اخلاقی و بی ادبی ها به رئیس جمهور ادامه داشته باشد براساس قانون اساسی اقامه دعوا خواهیم کرد، افزود: برخی نمی‌خواهند بپذیرند رئیس جمهوری بعد از رهبری به عنوان عالی ترین مقام کشور محسوب می شود و براساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی رئیس جمهور به عنوان رئیس قوه مجریه اداره کشور را بر عهده دارد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here