زمان انتشار : ۱۶ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۳:۵۶ | کد خبر : 455037 |

انتقاد از نحوه برخورد با رسانه‌ها در موضوع واگذاری املاک شهرداری

شفقنارسانه– یک نماینده مجلس شورای اسلامی از نحوه برخورد با رسانه ها در موضوع واگذاری املاک شهرداری انتقاد کرد.

به گزارش پانا، محمدعلی وکیلی  با اشاره به نحوه برخورد دولت و شهرداری با رسانه ها در موضوع فیش های نجومی و واگذاری املاک به افراد خاص اظهار داشت: رفتار دولت با شهرداری در این موضوعات متفاوت بوده است . متأسف هستم که این برخوردها با رسانه های منتشر کننده واگذاری املاک شهرداری صورت گرفته است.

ریشه تخلف انتشار اسناد در شهرداری است

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: برخورد و فیلتر رسانه ها نشان می دهد که دیوار کوتاه رسانه همچنان آسیب پذیر است و رسانه ها مرغ عزا و عروسی هستند. این برخوردها امنیت فعالیت رسانه ای را کاهش می دهد. اگر تخلفی در انتشار گزارش وجود داشته است منشأ این تخلف رسانه ها نبودند، بلکه ظاهرا منشأ این تخلف در انتشار گزارش غیر رسمی، شهرداری بوده و از درون شهرداری این اتفاق افتاده است.

برخورد با رسانه ها برخورد با معلول است

این نماینده مجلس ش.رای اسلامی اضافه کرد: وقتی گزارشی سربرگ و امضای رسمی دارد و در دست رسانه ها قرار می گیرد، رسانه باید وظیفه اطلاع رسانی را انجام دهد. کار قضاوت بر عهده رسانه نیست. البته باید حساسیت داشت که با این اقدامات حیثیت افراد حفظ شود و اتهامی متوجه شخص بی گناهی نشود، اما اینگونه برخورد با حوزه رسانه در حالی که رسانه کاشف این گزارش ها نبوده بلکه انعکاس دهنده آن بوده برخورد با معلول است.

او ادامه داد: اگر انتشار گزارش اشتباه بوده باید با انتشار دهنده ها برخورد شود نه با انعکاس دهندگان آن. انعکاس دهنده که رسانه است در انتهای این صف قرار دارد. اصل گزارش در جای دیگری تنظیم و در جای دیگری منتشر شده اما فقط در رسانه منعکس شده که امری معمول و بدیهی است و نباید باعث تنبیه رسانه شود زیرا امنیت رسانه ها کاهش پیدا می یابد.

برخورد دوگانه برخی رسانه ها

وکیلی با اشاره به دوگانگی برخورد با رسانه ها در اقدامات اخیر نیز گفت: در همین موضوع، دوگانگی در برخورد را شاهد هستیم. همزمان با اینکه برخی رسانه ها بخشی از گزارش رسمی غیرقابل انتشار را به دلیل دسترسی انتشار دادند برخی رسانه های دیگر در نقطه مقابل گزارش دیگری را از همین جنس منتشر کردند اما آن ها از برخورد مصون ماندند.

نباید این موضوعات را سیاسی وجناحی کرد

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: دوگانگی در برخورد نقطه دیگری است که به هیچ وجه مناسب نیست و من از دستگاه قضا تقاضا می کنم که فهم تقصیر اسباب و مسببات را در این تصمیمات لحاظ کنند و عدالت در برخورد را حتما ملحوظ کنند چون این عدالت در برخورد بر سرمایه اجتماعی نظام می افزاید چرا که اقتضای کلام جمهوری اسلامی همین عدالت در برخورد بوده و عدم دخالت مواضع سیاسی و جناحی در برخورد است.

او خاطرنشان کرد: انتظار ما از اعضای دولت و کارگروه مصادیق مجرمانه فضای مجازی این بود که موضع روشنی در رابطه با فیلتر رسانه ها داشته باشند. آیا این تصمیم در برخورد در کارگروه مذکور گرفته شده و اگر گرفته شده موضع دولت پیرامون این برخوردها چیست ضمن اینکه همه منتظر هستیم تا موضع روشن دولت مشخص شود.

نباید هزینه این حوادث از جیب تهی رسانه ها پرداخت شود

وکیلی تأکید کرد: دیوار جامعه رسانه ای کوتاه است، بیش از این کوتاهش نکنیم. اگر جای دیگری تخلفی صورت گرفته بار تخلف نباید بر جامعه بی پناه رسانه تحمیل شود و هزینه تخلف نباید از جیب تهی رسانه ای پرداخت شود.

برگزاری جلسه با وزیر کشور ،استاندار ، شهردار و شورای شهر به زودی

این عضو مجمع نمایندگان تهران درباره زمان برگزاری جلسه با شهردار و اعضای شورای شهر تهران نیز بیان کرد: مایل هستم این جلسه اضطراری تشکیل شود و تقاضا دارم که مجمع نمایندگان تهران پیرامون مسایل حوزه شهرداری تهران جلسه ای را با وزیر کشور، استاندار، شهردار و اعضای شورای شهر داشته باشند. انتظار جامعه این است که موضع روشن تری گرفته شود و واکنش مناسبی داشته باشیم. لذا من به مجمع پیشنهاد دادم تا به صورت فوق العاده این جلسه تشکیل و به بعد از تعطیلات موکول نشود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here