زمان انتشار : ۱۷ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۶:۴۲ | کد خبر : 455034 |

توضیحات «جار» درباره‌ی نسخه‌ی اشتباه «آفرینش»

شفقنا رسانه- شاید همان قدر که چیدن تیتر و عکس در ویترین روزنامه‌ها برای روزنامه‌نگاران جذاب است، دیدن صفحه اول روزنامه‌های روی دکه‌های مطبوعاتی برای مردم هم جذاب باشد. همین جذابیت  و سنت دیدن صفحه یک‌ باعث شده تا بعضی سایت‌ها به صورت اختصاصی صفحه اول روزنامه‌ها را جمع‌آوری و تلاش کنند این کار را در سریع‌ترین زمان و بدون اشتباه انجام دهند. امروز صفحه اول روزنامه «آفرینش» در نسخه سایت «جار» به صورت ناقص دیده می‌شد. از سه عکس انتخاب شده برای کادر عکس یک صفحه اول این روزنامه درباره‌ی جشنواره و نمایشگاه گل و گیاهان فقط یک عکس کوچک دیده می‌شد و در گوشواره‌ی چپ  آن هم خبر مربوط به انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها بدون عکس بارگذاری شده بود در حالی که پی دی اف این روزنامه چنین مشکلی را نداشت.

آرش آصف، مسئول پشتیبانی «جار» که تا پیش از تماس شفقنا رسانه متوجه نقص این صفحه‌ی روزنامه‌ نشده بود، گفت: با توجه به این که ما نسخه دیجیتالی این روزنامه را به صورت آنلاین از آنها گرفته‌ایم لذا این مشکل فنی در همان نسخه هم بود که حالا پیگیر این موضوع از طریق خود روزنامه هم می‌شویم. هر چند با توجه به تعداد زیاد روزنامه‌ها در روز متوجه این مورد نشدیم و سعی می‌کنیم تا آخر امروز این مسئله را حل کنیم.

او درباره‌ی روال کاری این مؤسسه  توضیح داد: روال کار به این صورت است که ما چند تیم را برای بارگذاری صفحات روزنامه داریم. این تیم‌ها از ساعت ۱۰ شب آماده تحویل گرفتن نسخه دیجیتالی روزنامه‌ها  به صورت آنلاین هستند و بعد از دریافت نسخه‌ها، همکاران ما کارهای فنی مربوط به انتشار صفحات اول روزنامه‌ها را انجام می‌دهند.

آصف ادامه داد: بارگذاری نهایی و انتشار صفحات در سایت ساعت ۶ صبح انجام می‌شود که تیم هیئت نظارت و پشتیبانی بر صفحات هم قبل از بارگذاری صفحات، ایرادات و اشکالات فنی و فرمتی را اصلاح می‌کنند.

با توجه به این که بعضی روزنامه‌ها در سال‌های گذشته قطع خود را تغییر داده و به قطع مترویی روی آورده‌اند، آیا برنامه‌ای برای تغییر نمایش فرمت روزنامه‌ها در این سایت وجود دارد؟ آصف توضیح داد: کار ما فقط شبیه سازی کیوسک روزنامه‌ها در یک چارچوب استاندارد شده و بر اساس یک چیدمان منظم است. این که برخی از روزنامه‌ها صفحه اول خود را به صورت بلند و باریک منتشر کرده‌اند، ما نمی‌توانیم بر حسب قطع آنها فرمت و شیوه انتشار خود را تغییر دهیم چون نظم اولیه سایت به هم می‌ریزد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here