زمان انتشار : ۲۱ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۷:۰۸ | کد خبر : 455016 |

جلالی زاده: رسانه ها باید آزادی کامل داشته باشند

شفقنا رسانه- یک فعال سیاسی گفت: رسانه ها، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در مقابله با فساد دارند و اگر آنها مستقل و سالم باشند، می‌توان به مبارزه با فساد اقتصادی امیدوار بود.

به گزارش ایسنا، جلال جلالی زاده با اشاره به ضرورت حفظ اعتماد مردم در جریان رسیدگی به مفاسد اقتصادی اظهار کرد: در کشور باید رسانه ها آزادی کامل داشته باشند تا بتوانند نظارت کاملی بر مسئولان و مدیران اعمال کنند و آزادنه و بدون سانسور مردم را در جریان امور قرار دهند.

او در ادامه افزود: از سویی اگر قوه قضائیه مستقل بوده و تحت تاثیر گروه ها و افراد نباشند و بدون گرایش به جناح های سیاسی، محاکم خود را برگزار کنند هم اعتماد به این قوه شکل می گیرد و هم مفسدان به این نتیجه می‌رسند که قوه قضائیه به اعمال خلاف آنها رسیدگی کرده و اجازه نمی‌دهد آنها به بیت المال دستبرد بزنند.

این فعال سیاسی همچنین خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به حق نظارت بر تمام امور کشور می تواند به مساله فساد اقتصادی ورود کند اگر نمایندگان مجلس پاک و سالم باشند می توانند از جایگاه مجلس برای نظارت بر امور، سوال و جواب از مسئولان و تحقیق و تفحص استفاده کنند.

جلالی زاده تاکید کرد: اگر این سه عامل مستقل و سالم باشد و معذوریت نداشته باشند، در جلوگیری از مفاسد اقتصادی و جسور شدن مفسدان تاثیر زیادی خواهند داشت.

او در پایان با اشاره به اینکه اگر نظام در مقابله با مفسدان اغماض کند، اعتماد مردم خدشه دار خواهد شد گفت: نظام باید نظارت خود را قوی کند تا آسیب فساد را از خود دور کند اگر مسئولان به مفاسد اقتصادی بی توجه باشند و مردم نتیجه اقدامات آنان را در این زمینه مشاهده نکنند، بدبین خواهند شد. اکنون اطلاعات به راحتی در اختیار مردم قرار می گیرد به طور مثال فیش های حقوقی را نه صدا و سیما و نه رسانه ها بلکه فضای مجازی منتشر کرد. نظام باید پیش قدم شود و بدون تعارف، با مفسدان برخورد کنند زیرا اگر با فساد برخورد جدی شود، نظام مستحکم تر شده و اعتماد مردم به نظام بیشتر می شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here