زمان انتشار : ۲۱ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۷:۳۰ | کد خبر : 455013 |

دوره‌های روزنامه‌نگاری در خانه‌های مطبوعات برگزار می‌شود

شفقنا رسانه- مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه ها گفت: از طریق خانه‌های مطبوعات سراسر کشور حداقل یک دوره آموزش روزنامه‌نگاری برای توانمندسازی روزنامه نگاران تا پایان سال ۹۵ برگزار می شود.

به گزارش سایت معاونت مطبوعاتی، گیتا علی آبادی، مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها با اشاره به رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش آموزش های تخصصی رایگان در استانهای کشور، تصریح کرد: براساس نیازسنجی های صورت گرفته از خانه های مطبوعات، دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و کارگاه های آموزشی مورد نیاز، طراحی و بنابر جدول اعلام شده و درخواست خانه های مطبوعات هر استان برگزار می شود.

او با اشاره به اینکه متقاضیان این دوره‌ها عضو خانه‌های مطبوعات هستند و داوطلبان غیرعضو نیز در صورت تمایل برای شرکت در این دوره‌ها می‌توانند به عضویت خانه‌های مطبوعات در آیند، اضافه کرد: در پایان هر دوره و برگزاری آزمون، برای قبول‌شدگان گواهی‌نامه دوره صادر خواهد شد.

علی آبادی همچنین با توجه به آغاز فعالیت بعضی از خانه‌های مطبوعات طی ماه گذشته ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت و مطابق با نیاز این خانه‌های مطبوعات، دوره های آموزشی مدنظر برایشان برگزار شود.

مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها همچنین در مورد استانهای بدون خانه مطبوعات گفت: به محض اینکه فرایند شکل‌گیری خانه مطبوعات در این استانها انجام شود، دوه‌های آموزشی برای آنها برنامه ریزی و برگزار می‌شود لذا این استانها برای بهره‌برداری از دوره‌های آموزشی در تشکیل خانه مطبوعات تعجیل کنند.

لیست کامل این کارگاه‌ها را اینجا ببینید.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here