زمان انتشار : ۲۸ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۱:۵۰ | کد خبر : 454989 |

اژه ای: فیلترینگ سایت ها ربطی به شهرداری نداشت

شفقنا رسانه– خبرگزاری مهر نوشت:

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز در خصوص صحبت یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می رسد که واکنش قوه قضاییه به ماجرای فیشهای نجومی و املاک شهرداری یکی نبود چرا که در دومی شاهد فیلتر شدن سایت منتشر کننده بودیم، نظر شما چیست؟ گفت: گاهی با گزارش سازمان های زیرمجموعه و احیانا مسئولین، برخی مسائل دنبال می شود. گاهی هم مجوزی وجود دارد اما باید میزان این مجوز بررسی شود. در رابطه با فیشهای نجومی حتما باید افراد به عنوان متهم تحت تعقیب قرار گرفته و برحسب تعیین دادگاه مجازات شوند با این حال دولت اعلام کرد که خودش پیگری می کند و به این دلیل قوه قضاییه خیلی ورود نکرد.

غلامحسین محسنی اژه ای افزود: منتظر بودیم دولت بررسی کرده تا اگر جرمی بوده به قوه اعلام کند و اگر تخلفی بوده خودش رسیدگی کند. برخی از اقدامات مربوط به آینده است تا مجلس در قالب قانون اعلام کند.

در خصوص فیش های نجومی هنوز کسی به قوه قضاییه معرفی نشده است

او با بیان اینکه دولت هنوز به این نتیجه نرسیده است که کسی در رابطه با فیشها مجرم است، گفت: هنوز فردی به قوه قضاییه معرفی نشده است و برخی را منفصل کرده و چندین نفر را جابه جا کردند و به جز سه میلیارد مربوط به صندوق توسعه اطلاع ندارم که پولی به بیت المال بازگشته باشد.

اژه ای تصریح کرد: در هفته گذشته از سراج سوال کردم و ایشان گفت ۳۰ استان را بررسی کردیم و نتایج را بعد از بررسی های نهایی اعلام می کنیم.

او گفت: پیگیری خواهیم کرد که جمع بندی هرچه زودتر صورت گیرد افرادی که بدون مجوز، حقوق هایی را گرفتند باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص ماجرای املاک شهرداری گفت: در اینجا دو حق مطرح است؛ آیا در شهرداری خلاف قانونی صورت گرفته یا نه؟ دادستان کل پیگیر دو امر شده است اگر تخلفی بوده، اغماضی صورت نخواهد گرفت. دادستان کل هیئتی را تعیین کرده است. اما اگر نشریه و یا سایتی بخواهد تخلف کند هم نباید در مورد آن اغماض کرد. به عنوان مثال دادستان سابق و مهدی هاشمی از برخی سایت ها و خبرگزاری ها شکایت کردند که پیگری شد بنابراین اگر کسی خلاف واقع مطلب بنویسد برخورد خواهد شد.

هیچ تفاوتی بین فیشها و املاک نجومی نیست

او افزود: هیئت مذکور مشغول بررسی است و اگر به این نتیجه رسید که تخلف بوده اغماض نمی شود و در اینجا نیازی هم به شاکی خصوصی نیست و بنابراین هیچ تفاوتی بین فیشها و املاک نجومی نیست.

فیلتر شدن برخی سایت ها در این حین هیچ ربطی به شهرداری نداشت ولی چون همزمان شده بود تصورات دیگری مطرح شد.

یکی از خبرنگاران خطاب به اژه ای گفت «منظور شما از فیلتر شدن سایت معماری نیوز است»، که اژه ای گفت: فیلتر خبرگزاری موج همزمان با اتفاقات شهرداری بود در صورتی که شاکی خصوصی داشت و هیچ ربطی هم یه قضیه شهرداری نداشت.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here