زمان انتشار : ۲۹ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۴:۴۴ | کد خبر : 454985 |

«یالثارات» مجوزی برای فعالیت ندارد

شفقنا رسانه– سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضع وزارت ارشاد درباره هتاکی‌های نشریه یالثارات قبلا اعلام شده و همان نظر هیات نظارت بر مطبوعات است که مجوز انتشار این نشریه را لغو و از فهرست نشریات دارای مجوز خارج کرده است. لذا این نشریه را به لحاظ قانونی جزو نشریات دارای مجوز نمی‌دانیم.

به گزارش ایسنا، حسین نوش آبادی در نشست هفتگی با خبرنگاران اظهار کرد: این لغو مجوز در هیاتی صورت گرفته که اعضایش متشکل از نمایندگان سه قوا و حوزه علمیه هم است و این موضع را همچنان اعلام می‌کنیم. البته برخی هنرمندان با توجه به هتک حرمت صورت گرفته شکایت کرده‌اند که براساس وظایف قوه قضاییه به آن رسیدگی خواهد شد.

از تعطیلی سایت‌ها استقبال نمی‌کنیم

نوش‌آبادی درباره موضع وزارت ارشاد درباره فیلترشدن برخی سایت‌های خبری گفت: وزارت ارشاد اصولا از تعطیلی و فیلتر کردن سایت‌ها استقبال نمی‌کند، اما نهادهای دیگر هم بنا به وظایف داتی اقداماتی انجام می‌دهند، به ویژه در بحث تخلفات در فضای مجازی و دستگاه قضا براساس قانون این اختیار را دارد. این تصمیم مربوط به شورای عالی مجازی نبوده است.

رشد ۲۵ درصدی برای حضور در نمایشگاه مطبوعات

وی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری نمایشگاه مطبوعات هم اظهار کرد: امسال رشد ۲۵ درصدی برای شرکت در نمایشگاه داریم و با توجه به استقبال نشریات محلی استان‌ها، نمایشگاه در دو طبقه برگزار می‌شود و مطمئنم امسال از نظر استقبال، حضور مردم رکورد می‌زند. ضمن اینکه اکثر رسانه‌هایی که در سال قبل جشنواره را تحریم کرده بودند، امسال ثبت‌نام کرده‌اند.

نوش آبادی درباره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران نیز گفت: اصولا وزارت ارشاد با توسعه تشکل‌ها مخالف نیست و بستری را برای توسعه کمّی و تقویت آنها فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here