زمان انتشار : ۲۹ شهریور ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۰:۳۸ | کد خبر : 454984 |

تدوین پیش نویس اساسنامه انجمن صنفی روزنامه نگاران تهران

شفقنا رسانه– پیش نویس پیشنهادی اساسنامه انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران تدوین شد.

به گزارش کانال تلگرامی انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، بدرالسادات مفیدی ، با اعلام این خبر گفت: پیش نویس پیشنهادی اساسنامه انجمن صنفی روزنامه نگاران در دومین نشست هیات موسس این انجمن با انجام اصلاحاتی تدوین و آماده انتشار عمومی شد و در چند روز آینده برای آگاهی روزنامه نگاران استان تهران، منتشر خواهد شد.

سخنگوی هیات موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران تاکید کرد: همکاران روزنامه نگار می توانند برای اعمال نظرات اصلاحی خود از فرصت مجمع عمومی انجمن استفاده کنند.

به گفته او، دراین جلسه پیشنهادهای مطرح شده در فضای مجازی و دیدگاه هایی که به صورت شفاهی در روزهای گذشته به اعضای هیات موسس منتقل شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و اساسی ترین و کاربردی ترین موارد مطروحه در تدوین این پیش نویس لحاظ شد.

مفیدی تصریح کرد:یکی از بندهای مهم این پیش نویس که دغدغه جمعی از روزنامه نگاران نیز بود ماده ۴ است که براساس آن کلیه روزنامه نگاران استان تهران شامل خبرنگاران، عکاسان، نویسندگان، کارتونیست ها، گرافیست ها، مترجمان و ویراستاران می توانند به عضویت انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران درآیند.

او افزود:تبصره ۲ این ماده تاکید می کند روزنامه نگاران مشمول قانون کار که با مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری می کنند؛ می توانند عضو این انجمن شوند.

سخنگوی هیات موسس تاکید کرد:هیات موسس مکلف است تشریفات قانونی جهت تشکیل مجمع عمومی موسس را انجام دهد و فراخوان راجع به زمان و مکان تشکیل مجمع عمومی موسس را منتشر کند.

او ادامه داد: پس از تشکیل مجمع عمومی موسس، هیات موسس دلیل وجودی خود را از دست خواهد داد.

مفیدی در خصوص تشریفات قانونی در روز مجمع عمومی موسس گفت:انتخاب هیات رییسه سنی،انتخاب هیات رییسه ، توسط هیات رییسه سنی و احراز شرایط افراد واجد حق رای،انتخاب اولین هیات دبیران تحت نظارت هیات رییسه با حضور نماینده وزارت کار، تایید صحت انتخابات توسط هیات رییسه و نماینده اعزامی وزارت کارخواهد بود؛پس از آن هیات رییسه دلیل وجودی خود را از دست داده و هیات دبیران شروع به کار خواهد کرد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here