زمان انتشار : ۵ مهر ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۴:۱۵ | کد خبر : 454956 |

خداقوت به عکاسان دفاع مقدس؛ یادداشتی از حمید فروتن

شفقنا رسانه– حمید فروتن، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس یادداشتی در اختیار شفقنا رسانه قرار داده است که در ادامه می خوانید:

خدا قوت ، خدا قوت و هزاران خداقوت به عکاسان دفاع مقدس.

بیشترین عکس هایی که از دوران جنگ تحمیلی مستند شده و به عنوان سندی از تاریخ گرانبهای ایران منتشر شده و می شود، توسط عکاسان شجاع و از خود گذشته مطبوعاتی ثبت و ضبط شده است.

در چرخه رسانه ای، از ابتدای تولید تا انتشار گزارشها، عکاسان خبری، پرتلاش ترین و آسیب پذیرترین و در عین حال مظلوم ترین و محروم ترین اعضای یک رسانه به شمار می روند.

عکاسان خبری برای این که بتوانند ماموریت خود را به نحو احسن به انجام برسانند می بایست تا حد زیادی به سوژه های خود نزدیک شوند، و در اکثر مواقع در معرض آسیبهای سخت جسمی و روحی قرار می گیرند.

این ایثارگران  در جنگ ها، زلزله ها، سیل ها، آتش سوزی ها، درگیریها و … نزدیکترین افراد به سوژه مورد نظر قرار هستند، که گاهی صدمات سنگینی نیز ایجاد می کند.

در بسیاری از مواقع از دل یک فریم عکس می توان هزاران مطلب و خاطره بیرون کشید و منتشر نمود.

طبق آخرین آمار ، حدود ۱۱۹ عکاس شهید و ۷۵ عکاس جانباز  داریم که نشان از فداکاری این عزیزان در طول ۸ سال دفاع مقدس است.

بنده به عنوان یک عضو کوچک از جامعه مطبوعاتی، دست تک تک عکاسان خبری، بویژه عکاسانی که در جنگ تحمیلی شرکت داشته اند را می بوسم و سلامتی و موفقیت این عزیزان را آرزو می کنم.

ان شاء الله همیشه شاد و پایدار باشند.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here