زمان انتشار : ۶ مهر ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۷:۱۳ | کد خبر : 454952 |

توضیح «امتیاز» درباره‌ی تحلیل عکس «شفقنا رسانه»

شفقنا رسانه– عکس یک روزنامه « امتیاز» در مطلب امروز تحلیل روزنامه های  شفقنا رسانه (اینجا) نقد شد. هماهنگی تیتر با عکس و ارتباط تصویر با خبرهای صفحه نخست روزنامه در جلب توجه مخاطب اهمیت ویژه ای دارد.

روزنامه «امتیاز» امروز تیتر یک خود را به سخنرانی پرویز پرستویی در مراسم رونمایی از آلبوم طریق عشق اختصاص داد و عکسی از پرستویی در این مراسم به عنوان عکس یک انتخاب شد. با توجه به اینکه این مراسم به نوعی رونمایی از آلبوم شجریان و نیز تجلیل از او بود بین عکس و تیتر ارتباط کمتر دیده می شود. هومن جعفری، مدیر اجرایی روزنامه «امتیاز» در انتخاب این عکس به دو دلیل اشاره کرد و به شفقنا رسانه گفت: در درجه اول، بحث آقای پرویز پرستویی و احترامی که برای آقای شجریان داشتند، ارزش‌های مشخصی داشت. در جامعه هنری حسادت‌ها و مرزبندی‌هایی داریم که این مرزبندی‌ها می‌توانند سیاسی یا غیر سیاسی باشند. آقای پرستویی فراجناحی، فراباندی و فراگروهی عمل کرد و از او تجلیل کرد که این ارزشمند است.

جعفری با بیان دلیل دوم در زمینه انتخاب عکس گفت: آقای شجریان در این مراسم حضور نداشتند و پسر ایشان همایون شجریان بودند. بنابراین برای انتخاب این عکس خیلی سعی و گزارش تصویری سایت‌های مختلف را بررسی کردیم. در صحنه‌ای که آقای پرستویی بودند، نوع چیدمان سالن به گونه‌ای نبود که عکس آقای شجریان هم دیده شود و اگر گزارش تصویری‌های مختلف را بررسی کنید، عکسی با این ویژگی‌ها را سخت می‌توان پیدا کرد. از طرف دیگر ما انتخاب فضای محدود داریم و نمی‌توان صفحه اول را به صورت کامل به رونمایی از یک آلبوم اختصاص داد. به عبارتی سوژه‌های دیگری هم داریم که باید کار می‌شد.

او در ادامه گفت: ما چند بار جلد را عوض کردیم تا طرح مناسب‌تری انتخاب کنیم. در طرح اولیه عکس آقای پرستویی در بالا و عکس آقای همایون شجریان و پرستویی در کنار هم و در پایین صفحه بود، ولی بعد از تغییر، عکس دوم حذف شد.

جعفری درباره‌ی دلیل تغییر طرح اولیه گفت: در طرح جلد اولیه سه کادر یکسان از مطلب خانم مریلا زارعی، آقای محمدرضا زائری و آقای پرستویی کنار هم قرار داده بودیم. ولی بحث زیبایی‌شناسی گرافیکی پیش آمد و قرار شد به عکس آقای پرستویی فضای بیشتری اختصاص داده شود.

او ادامه داد: ما یک فرم و یک محتوا داریم. تغییر در فرم راحت‌تر است و محتوا ثابت است. تیم ما چون دو روز است که روزنامه را برعهده گرفته، مشغول پیاده کردن فرم‌های متنوع هستیم. روزنامه‌نگاری کار شتاب است و بستن جلد هم معمولا در آخرین دقایق صورت می‌گیرد، به دلیل مطلب اختصاصی که از نمایشگاه کتاب عاشورا داشتیم، انتشار صفحه یک طول کشید.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here