زمان انتشار : ۷ مهر ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۷:۱۳ | کد خبر : 454945 |

تکذیب شایعه توقف توزیع استانی روزنامه «ایران»/تعدیل نیرو قطعی است

شفقنا رسانه– مدیرمسئول روزنامه ایران با رد شایعه توقف توزیع استانی این روزنامه، در عین حال از تعدیل نیرو در سازمان شهرستان‌های «ایران» در آینده بسیار نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فاضلی مدیرمسئول روزنامه ایران درباره صحت و سُقم شایعه توقف توزیع استانی روزنامه ایران و محدود شدن گستره توزیع آن به تهران بنا به تصمیم مسئولان این روزنامه، گفت: خیر، چنین مسئله‌ای اصلاً صحت ندارد و شایعه است. ما تنها تغییراتی در نظام قبلی سازمان شهرستان‌های روزنامه (ایران) با هدف چابک‌سازی آن، ایجاد کرده‌ایم. بنابراین، ما نه تنها توزیع استانی خود را متوقف نکرده‌ایم، بلکه در حال تلاش برای گسترش شبکه مویرگی توزیع و ارسال روزنامه به نقاطی از کشور هستیم که قبلاً روزنامه به این نقاط ارسال نمی‌شد.

او که حدود ۷ ماه است به عنوان مدیرمسئول، سکان هدایت روزنامه ایران را بر عهده گرفته است، افزود: متاسفانه سازمان شهرستان‌های روزنامه، فربه شده بود که در حال حاضر این سازمان دستخوش تحول شده است؛ لذا ما حتی پیش‌بینی هم می‌کردیم دوستانی که احتمالاً موقعیت خودشان را در این تغییرات در خطر ببینند، دست به شایعه‌سازی در این رابطه بزنند.

مدیرمسئول روزنامه ایران هدف از این تحولات را چابک‌سازی و کوچک کردن حجم پرسنلی سازمان شهرستان‌های این روزنامه عنوان کرد و گفت: من از اینکه بگویم ما قطعاً در این راستا تعدیل نیرو خواهیم داشت، هیچ ابائی ندارم چرا که تعداد نیروهایی که تاکنون در سازمان شهرستان‌های روزنامه فعالیت می‌کردند، فراتر از نیاز موسسه بوده و قاعدتاً دچار تعدیل می‌شود اما خیلی بعید می‌دانم حجم این تعدیل نیرو، زیاد باشد.

فاضلی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است شما با تعدیل نیرو به هدف خود برای رساندن روزنامه به دست مخاطبان در برخی نقاط کشور که تاکنون آن را دریافت نمی‌کرده‌اند، برسید؟، تاکید کرد: این دو، ارتباطی با هم ندارند؛ ما برای رسیدن به این هدف، اساساً کاری به نیرو نداریم. شما دلیلی ندارد دستگاه خودتان را فربه کنید با این هدف که آن را کارآمدتر کنید، بلکه می‌توانید با برون‌سپاری و محول کردن امور به کسانی که خودشان مایل هستند، به این هدف برسید. دلیلی ندارد کاری را که با A ریال می‌توانیم انجام دهیم، A به توان ۲ ریال برایش خرج کنیم.

او با اشاره به رکود اقتصادی حاکم بر غالب روزنامه‌ها و همچنین دشواری جذب آگهی توسط آنها با توجه به توسعه شبکه‌های اطلاع‌رسان مجازی در دوره حاضر، گفت: وقتی آگهی نیست، شما باید به فکر دخل و خرج خودتان باشید. در این تغییرات، تلاش ما ابتدا حفظ وضع موجود برای روزنامه ایران و در گام دوم بهبود نسبی آن و به ویژه شبکه توزیع روزنامه است. برخلاف تصور برخی از دوستان دیگر رسانه‌ای که فکر می‌کنند دولت خیلی به ما کمک می‌کند، ما نه یارانه کاغذ می‌گیریم و نه حتی در جذب آگهی در قیاس با سایر روزنامه‌ها که ممکن است برخی از آنها در سیاست‌هایشان منتقد دولت محسوب شوند، کمک چندانی از دولت نمی‌گیریم. هیچ ابائی از گفتن این جمله هم ندارم و خوشحال هم می‌شوم که منعکس شود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here