زمان انتشار : ۳۰ مهر ,۱۳۹۵ | ساعت : ۰۷:۱۴ | کد خبر : 454855 |

«رسانه برای رسانه»/ رحمانیان: به نظر کارشناسان و مخاطبان حرفه‌ای رسانه باید توجه شود

شفقنا رسانه یکی از مهمترین رسالت رسانه‌ها دیده‌بانی در حوزه‌های مختلف است. بسیار گفته و شنیده‌ایم که تأثیر اطلاع‌رسانی و تحلیل‌های رسانه‌ها در حوزه‌ی مورد بررسی بر جامعه‌ی مخاطب چه می‌تواند باشد و نمونه‌های کوچک و بزرگی از این تأثیرگذاری‌ها را می‌توان مثال زد. اما «رسانه برای رسانه» چه می‌تواند انجام دهد؟ تحلیل عملکرد و ساختار رسانه‌ای کشور چگونه می‌تواند بر بهبود فضای مطبوعاتی تأثیرگذار باشد؟ رسانه‌ای برای حوزه‌ی «رسانه» چه قدر می‌تواند به بازبینی دقیق‌تر و تخصصی‌تر قوانین و سازوکارهای مربوط به عملکرد رسانه‌ها کمک کند؟ اول آبان، سالگرد سومین سال رونمایی صفحه رسانه شفقنا است و اهمیت «رسانه برای رسانه» و راهکارهای افزایش تأثیرگذاری در این زمینه را با بعضی از مدیران مسئول و سردبیران به بحث گذاشته‌ایم.

مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق، رسالت رسانه را آگاهی‌بخشی دانست و گفت: رسانه مثل انسان است که دائم در حال متولد شدن است و هر روز فرزند جدیدی به دنیا می‌آید یا مثل کسی است که در حال نوشتن املاء است و این املاء می‌تواند غلط‌هایی هم داشته باشد. اگر معلمی باشد که اشتباهات این شاگرد را گوشزد کند، طبیعتاً این شاگرد در املاهای بعدی غلط های کمتری خواهد داشت تا به مرحله‌ای می‌رسد که این غلط ها به سمت صفر می‌روند. رسانه هم این گونه است که اگر از منظر بیرونی به آن نگریسته شود و بخصوص این دید از زاویه کارشناس باشد قطعاً می‌تواند در ارتقاء آن رسانه نقش برجسته‌ای ایفا کند و به نظر من از این زاویه عملکرد این صفحه رسانه کاری درست، قابل احترام و ستایش است.

مدیرمسئول روزنامه شرق درباره‌ی پیشنهادهایی برای بهبود صفحه رسانه شفقنا با تبریک سالگرد آن گفت: من مطالب صفحه رسانه را به صورت مرتب و جدی پیگیری نکردم که در حال حاضر بتوانم نقد یا نظری در این زمینه داشته باشم. طبیعتاً یک صفحه رسانه نیازمند این است که کارشناسان موضوع مورد بحث در آن رسانه حضور پر رنگ داشته باشند. به عبارتی بررسی رسانه‌ها و موضوعات رسانه‌ها نیازمند داده، دانش و کارشناس صاحب نظر در حوزه رسانه است. بنابراین لازم است یک صفحه رسانه در وهله اول از نظر صاحب‌نظران رسانه و بعد از مخاطبان رسانه در پرداختن به موضوعات استفاده کند. چون مخاطبان صفحه رسانه‌ها معمولاً مخاطب حرفه‌ای هستند و وقتی صفحه روزنامه‌ای را می‌بینند شاید پیشنهادات این مخاطب کمتر از یک کارشناس نباشد. بنابراین رعایت این دو عنصر باعث می‌شود صفحه رسانه به مرور زمان مخاطبان بیشتری داشته باشد که احتمالاً این کار را صفحه رسانه شفقنا انجام می‌دهد.

رحمانیان به بیان ویژگی‌های ضروری برای یک گزارش خوب در صفحه رسانه پرداخت و گفت: یک گزارش خوب باید مبتنی بر دیدگاه موافقان، مخالفان و کارشناسان این موضوع باشد و اگر این کار در صفحه رسانه شفقنا انجام شود کاری خوب و مثبت است.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here