زمان انتشار : ۷ اسفند ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۳:۰۰ | کد خبر : 454091 |

انفجار بمب در موصل جان خبرنگار متولد ایران را گرفت+ تصاویر

شفقنا رسانه– یک خبرنگار کرد عراقی متولد ایران در نتیجه انفجار بمب در موصل جان خود را از دست داد و تصویربردار همراه وی نیز زخمی شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، شبکه تلویزیونی کردزبان «روداو» عصر امروز (شنبه) اعلام کرد که انفجار یک بمب کاشته شده در شهر موصل، مرکز استان مرزی نینوا در شمال غرب عراق، کشته شدن یکی از خبرنگاران این شبکه خبری به نام «شیفا گردی» و زخمی شدن «یونس مصطفی»، تصویربردار همراه وی را در پی داشته است.

بر اساس این گزارش، «شیفا ذکری ابراهیم» ۳۰ ساله معروف به «شیفا گردی» که بیشتر به عنوان مجری بخش های خبری و برخی دیگر از برنامه های اصلی روداو در مقر این شبکه خبری در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان فعالیت می کرد، در این اواخر چندین بار برای پوشش عملیات آزادسازی شهر موصل از اشغال داعش به این شهر اعزام شده بود تا این که در نهایت در نتیجه انفجار بمب به جای مانده از این گروهک تروریستی در بخش شرقی و آزاد شده شهر، جان خود را از دست داد.

نکته جالب در مورد این خبرنگار زن عراقی که در سال ۲۰۰۵ میلادی فعالیت خود را در رسانه های خبری اقلیم کردستان آغاز کرده بود، این است که در سال ۱۹۸۷ در ایران و در یک خانواده آواره به دنیا آمده جایی که پدرش یکی از پیشمرگ های کرد مخالف رژیم بعث منحل به شمار می آید.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here