زمان انتشار : ۲۴ اسفند ,۱۳۹۵ | ساعت : ۱۲:۳۸ | کد خبر : 453975 |

نتایج دومین رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری اعلام شد / «شفقنا» دومین پایگاه خبری برتر کشور شد

شفقنا رسانه– پایگاه بین المللی همکاریهای خبری شیعه (شفقنا) امسال هم به عنوان دومین پایگاه خبری برتر کشور شناخته شد.

به گزارش شفقنا رسانه به نقل از سایت روابط عمومی معاونت مطبوعاتی، ارزیابی پایگاه های خبری، بر اساس فرم های خود اظهاری و نظر کارشناسی کمیته ۷ نفره رتبه بندی متشکل از اساتید ارتباطات و نمایندگان منتخب مدیران مسئول پایگاه های خبری اعلام شد.

فرم خوداظهاری رتبه بندی پایگاه های خبری، در نیمه اول سال ٩۴، پس از ۶ جلسه بررسی به تصویب مدیران مسئول پایگاههای خبری رسید. بر اساس شیوه نامه و شاخص های رتبه بندی، پایگاه های خبری به صورت داوطلبانه اقدام به ارسال فرم خوداظهاری به کمیته رتبه بندی کردند.

شاخص های خود اظهاری بر اساس عملکرد پایگاه های خبری در پائیز سال ٩۵ مورد ارزیابی قرار گرفت.

خوداظهاری حدود ۲۰۰ پایگاه خبری که فرم مستندات رتبه بندی را بر اساس شیوه نامه اعلامی ارسال کرده بودند در مرحله اول بررسی و ارزیابی شد که از این تعداد ۲۷ پایگاه خبری به دلیل رعایت نکردن ماده ۱۸ قانون مطبوعات از روند بررسی خارج شدند. این اقدام بر اساس شیوه نامه اعلامی انجام شده است.

کمیته رتبه بندی پس از ارزیابی و راستی آزمایی خوداظهاری‌ها نتایج اولیه را در قالب جدول امتیازات برای مدیران مسئول پایگاه های خبری که در طرح رتبه بندی شرکت کرده بودند، ارسال کرد. پس از ارسال نتایج اولیه رتبه بندی پایگاههای خبری برای مدیران مسول، ۴٨ پایگاه خبری به نتایج اولیه رتبه بندی اعتراض داشتند و مستندات خود را تا پایان وقت اداری روز ۴شنبه ١٨ اسفند به دبیرخانه ارسال کردند. از ۴٨ اعتراض ارسالی ٣۶ پرونده بر اساس مستندات ارسالی بازبینی و بررسی شد و مدیران مسول ١٢ پایگاه خبری نیز در زمان مقرر شده در جلسه بررسی اعتراض حضور یافتند و مستندات خود را به اطلاع اعضای کمیته رتبه بندی رساندند.

در کمیته رتبه بندی، ۱۰ پایگاه تابناک، شفقنا، نسیم آنلاین، عصر ایران، فرارو، ورزش ۳، اقتصاد آنلاین، جماران، خبرنامه دانشجویان ایران، پارسینه و الف به ترتیب به عنوان پایگاه های خبری عمومی  برتر کشور معرفی شدند.

همچنین سیتنا، بورس ۲۴، عقیق هیات، اقتصاد و بانک ایران، افتانا، میگنا، شاینا، هنر، هتل جار و سازه به ترتیب به عنوان ۱۰ پایگاه خبری برتر تخصصی کشور اعلام شدند.

دوره بعدی رتبه بندی پایگاه های خبری پس از اصلاحات لازم شاخص ها و در صورت تأیید مدیران مسئول در پاییز ۹۶ اجرا خواهد شد.

کمیته رتبه بندی پایگاه های خبری از ترکیب زیر تشکیل شده است: دو استاد ارتباطات به انتخاب مجمع روسای دانشکده ها و گروه های ارتباطات دانشگاه های تهران، دو مدیرمسئول پایگاه های خبری عمومی و یک مدیر مسئول پایگاه خبری تخصصی و یک سردبیر پایگاه خبری، همگی به انتخاب مدیران مسئول خبرگزاری ها و مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی.

در این دوره به ترتیب حمید ضیائی پرور و رها خرازی آذر، محمد صادق عرب لو(تابناک)، مسعود فاتح(سیتنا)، محمد نوین(فرارو)، حبیب عباسی(شفقنا) و حسن محرابی اعضای این کمیته بوده اند.

جدول نتایج دومین دوره رتبه بندی پایگاه های خبری عمومی

جدول نتابج دومین دوره رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here