زمان انتشار : ۱۲ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۴:۳۲ | کد خبر : 453897 |

سردبیر «آفتاب یزد»: نمی‌توان در برابر فعالیت شبکه‌های اجتماعی ایستاد

شفقنا رسانه- سردبیر آفتاب یزد با تأکید بر اهمیت شبکه‌های اجتماعی در انتخابات پیش‌رو بیان کرد: جلوگیری از فعالیت این شبکه‌ها بسیار بعید به نظر می‌رسد زیرا دیگر نمی‌توان در برابر تکنولوژی ایستاد.

علیرضا کریمی درباره‌ی پیش‌بینی خود از فضای رسانه‌ای قبل از انتخابات به شفقنا رسانه گفت: من فکر می‌کنم اگر شرایط به همین منوال ادامه پیدا کند، بار اصلی اطلاع‌رسانی انتخابات بر دوش رسانه‌های مجازی و اجتماعی است. در واقع به نظر می‌رسد سال آینده کنشگران سیاسی و اجتماعی از آنجا که بر ضریب نفوذ شبکه‌های اجتماعی واقف شده‌اند، ترجیح می‌دهند بر روی چنین رسانه‌هایی سرمایه‌گذاری نمایند. این شرایط زمانی تغییر خواهد کرد که معادله تغییر کند و فی المثل جناح صاحب  قدرت نخواهد شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام فعال باشند چون از این موضوع در انتخابات ۹۴ متضرر شدند. هرچند جلوگیری از فعالیت این شبکه‌ها بسیار بعید به نظر می‌رسد زیرا دیگر نمی‌توان در برابر تکنولوژی ایستاد.

او با پیش‌بینی فضای رسانه‌ای بعداز انتخابات اظهار کرد: فضای رسانه‌ای پس از انتخابات، بستگی به نتایج انتخابات دارد. اگر دولت مستقر تداوم یابد قطعا وضعیت برای رسانه‌ها اعم از مکتوب و مجازی مطلوب خواهد بود و فضا بازتر خواهد شد. اما اگر جناح مقابل اصلاح‌طلبان به پیروزی برسد و تابوشکنی رخ دهد، تجربه ثابت کرده است که فضای رسانه‌ای تغییر خواهد کرد چون یحتمل دولت بعدی به آزادی رسانه‌ها اعتقاد چندانی  ندارد. در چنین شرایطی پیش‌بینی می‌کنم وضعیت رسانه‌های مکتوبِ مستقل، بسیار اسفبار خواهد شد و ممکن است شاهد مرگ سریالی آن‌ها باشیم. برای رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز محدودیت‌ها بیشتر خواهد شد.

روزنامه آفتاب یزد در ۲۶ بهمن ۱۳۷۹ به صاحب امتیازی منصور مظفری منتشر شد که در حال حاضر مدیر مسئول این نشریه هم است. اولین سردبیر این نشریه مجتبی واحدی بود و در حال حاضر علیرضا کریمی سردبیری این نشریه را برعهده دارد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here