زمان انتشار : ۱۴ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۶:۳۶ | کد خبر : 453887 |

نسل جدید رم‌های “دی دی آر” با سرعت دوبرابر تولید می‌شود

شفقنا رسانه- با پیشرفت های اخیر در دنیای فناوری، شرکت های سخت افزاری به دنبال ساخت حافظه های رم جدید با سرعت و ظرفیت بالا هستند و به نظر می رسد در سال ۲۰۱۸ بسیاری از آرزوها در این زمینه برآورده شود.

به گزارش مهر به نقل از اسلش گیر، حافظه های مورد استفاده در رایانه ها نقش اصلی را در زمینه ارتقای سرعت و عملکرد آنها ایفا می کنند و نسل جدید رم های دی دی آر موسوم به DDR۵ که جایگزین رم های DDR۴ می شوند، پاسخگوی  انتظارات خواهند بود.

رم های DDR۵ از نظر پهنای باند ارائه شده و تراکم تا دو برابر بهتر از رم های DDR۴ هستند و انتظار می رود نهایی شدن استانداردهای مورد استفاده در آنها تا سال ۲۰۱۸۸ به طول بینجامد.

اما نهایی شدن این استانداردها در سال ۲۰۱۸ به معنای عرضه عمومی آنها در همین سال نیست. استفاده از رم های یاد شده در رایانه ها تا سال ۲۰۲۰ و چه بسا یکی دو سال بعد از آن به طول می انجامد و پس از آن هم به مدتی زمان نیاز است تا شرکت های سخت افزاری پردازنده ها و تراشه های خود را با استانداردهای رم های یاد شده سازگار کنند.

باید توجه داشت که استانداردهای مربوط به DDR۴ در سال ۲۰۱۲ نهایی شد، اما استفاده از رم های یاد شده در عمل در سال ۲۰۱۵۵ آغاز شد. با نصب این رم های جدید اجرای بازی های دارای گرافیک سنگین و برنامه های جدید و پیشرفته تر برای عموم کاربران ممکن می شود و میزان مصرف برق در رایانه های شخصی و لپ تاپ ها و در نهایت محصولات همراه کاهش می یابد.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here