زمان انتشار : ۱۹ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۱۰:۲۸ | کد خبر : 453842 |

تسلیت معاون مطبوعاتی برای درگذشت پیشکسوت ایرنا

شفقنا رسانه- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت محمدرضا ثقفیان از پیشکسوتان مطبوعاتی کشور و مدیر باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در اصفهان را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، حسین انتظامی در پیام خود، درگذشت محمدرضا ثقفیان از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و از مدیران باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان را به خانواده، بازماندگان، همکاران و جامعه مطبوعاتی استان اصفهان تسلیت گفت. 
او در این پیام از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان، همکاران و دوستداران او صبر و اجر مسالت کرد.

محمدرضا ثقفیان، پیشکسوت خبر و روزنامه‌‌نگاری، مدیر اسبق خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان و از مؤسسان خانه مطبوعات در این استان بود که در خارج از کشور بر اثر سکته مغزی درگذشت.
مرحوم ثقفیان در سال ١٣٢٢ در آبادان به دنیا آمد. در سال ١٣۴٣ گوینده رادیو اهواز و بعد از آن کارشناس خبر خبرگزاری ایران(پارس) شد و در سال ١٣۴٧ریاست خبرگزاری پارس در استان خوزستان را برعهده گرفت. او در سال ١٣۶٠ معاون خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان شد و سپس ریاست خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان را برعهده گرفت.
مرحوم ثقفیان در سال ۱۳۷۴ از خبرگزاری جمهوری اسلامی بازنشسته شد اما تا پایان عمر حرفه خبرنگاری و تلاش در عرصه اطلاع رسانی را رها نکرد. او پس از بازنشستگی مدتی نیز با روزنامه همشهری همکاری داشت.
مرحوم ثقفیان از فعالان تشکل‌های صنفی رسانه ای اصفهان و از مؤسسان خانه مطبوعات استان اصفهان بود.

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here