زمان انتشار : ۲۰ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۱:۵۲ | کد خبر : 453840 |

رفع‌فیلتر هشتگ آخوندی وتوضیح «زیرساخت»

شفقنا رسانه- شرکت ارتباطات زیرساخت در پی فیلتر و رفع فیلتر ‘هشتگ آخوندی’ در شبکه اجتماعی اینستاگرام و نسبت دادن این تصمیم به وزارت ارتباطات اعلام کرد: این شرکت تنها اجراکننده تصمیم های مراجع قضایی در حوزه فیلترینگ است.

به گزارش ایرنا، در پی واکنش هفته گذشته عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با یکی از خبرنگاران درحاشیه جلسه دولت، کاربران فضای مجازی با استفاده از هشتگ آخوندی ( #آخوندی) در شبکه اجتماعی اینستاگرام به این برخورد واکنش نشان دادند. 
در این زمینه گزارش هایی مبنی بر پالایش و فیلتر این هشتگ در فضای مجازی و انتصاب این فیلتر شدن در افکارعمومی به وزارت ارتباطات منتشر شده است.
در همین رابطه، حامد رضا اسماعیلی مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیر ساخت در گفت وگو با ایرنا، فیلتر شدن هشتگ آخوندی را مربوط به فروردین سال گذشته دانست و گفت: تصمیم درباره فیلتر و یا رفع فیلترینگ در حوزه اختیارات وزارت ارتباطات نیست و این وزارتخانه، تنها اجرا کننده حکم مراجع قضایی است. 
او با بیان این که دستور برای فیلتر ‘هشتگ آخوندی’ فروردین پارسال از سوی مراجع قضایی صادر و به شرکت ارتباطات زیرساخت برای اجرا ابلاغ شده بود، اضافه کرد: صبح روز شنبه نیز با حکم همان مرجع رفع فیلتر آن انجام شد و اکنون این هشتگ رفع فیلتر شده است. 
اسماعیلی درباره چرایی پالایش این کلید واژه از سوی مرجع قضایی درسال گذشته افزود: مرجع اطلاع رسانی دراین زمینه دبیرخانه کمیته تعیین مصادیق است و وزارت ارتباطات خود را امین مردم دانسته و به دنبال اجرای کامل قوانین و رعایت حقوق شهروندی است.
او گفت: شکایت های متعدد دیگری درباره فعالیت های گروه های سیاسی در فضای مجازی دریافت کرده ایم که این شکایات برای رسیدگی، به دبیرخانه کمیته تعیین مصادیق ارجاع داده شده است.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here