زمان انتشار : ۲۰ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۴:۲۳ | کد خبر : 453837 |

تلاش برای تصویب فوریت طرح نظارت بر صداوسیما بی‌نتیجه ماند

شفقنا رسانه- سالهاست فعالان سیاسی از سوگیری‌های صدا و سیما و خط مشی این سازمان گله دارند. فاصله مردم و رسانه‌ها از صدا و سیما نیز تا حد زیادی مشهود است؛ روزی آن را رسانه میلی به جای ملی توصیف کردند و همین اواخر در حاشیه مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شعار «ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما» شنیده شد. با این حال مسوولان صدا و سیما چندان به خود زحمت تغییر یا اصلاح ندادند و به خودتعریفی ادامه دادند تا اینکه امروز مجلس، بررسی فوریت طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما را در دستور کار قرار داد.

به گزارش شفقنا، علی مطهری، نماینده‌ای که بیشترین تلاش و فعالیت را در مجلس برای اصلاح رویه‌های غلط در کشور داشته، طراح طرح اداره و نظارت بر سازمان صداوسیماست. او در موافقت با فوریت این طرح گفت: در حال حاضر سازمان صداوسیما بدون قانون اداره می‌شود. در واقع بعد از بازنگری قانون اساسی با مجوزی که رهبری به رییس وقت صداوسیما دادند، این سازمان اداره می‌شود.

او قانون شورای نظارت بر صداوسیما را قانونی ضعیف و نظارت بر صداوسیما توسط این شورا را امری تشریفاتی تلقی کرد و در صحن علنی مجلس گفت: بنده دو دوره نماینده قوه مقننه در این شورای نظارت بوده‌ام و همواره به عیان مشاهده کرده‌ام که نظارت این شورا تاثیرگذار نیست و انتقاداتی که از سوی شورای نظارت به رییس سازمان ارسال می‌شود، بدون پاسخ می‌ماند و صرفاً درصورتی که کار به رسانه‌ها کشیده شود، پاسخی خواهد داشت.

مطهری بر فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سازمان صداوسیما تاکید کرد اما همه نمایندگان هم‌نظر با مطهری نبودند.

ولی داداشی به عنوان نماینده مخالف اظهار کرد: در جایی که اولویت کشور تولید و اشتغال است فوریتی برای این طرح وجود ندارد.

در نهایت نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اداره و نظارت بر صدا و سیما مخالفت کردند و قرار است این طرح به صورت عادی بررسی شود.

باید منتظر ماند و دید، نمایندگان مجلس با چه سازوکاری می‌خواهند نظارت بر صداو سیما را تقویت کنند تا بودجه‌های تخصیص یافته به این سازمان به شکل سلیقه‌ای هزینه نشود و رابطه مردم با این سازمان را بهبود ببخشد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here