زمان انتشار : ۲۰ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۶:۱۲ | کد خبر : 453832 |

روزنامه‌نگاری از قبیله تعهد و شرافت

شفقنا رسانه– پژمان موسوی درباره‌ی درگذشت محمد حیدری روزنامه نگار پیشکسوت در روزنامه ایران نوشت:

نوزدهم فروردینِ ۹۶، مردی از میانِ ما رفت که یک روزنامه نگار به تمامی معنی کلمه بود؛ در تمامی نیم قرنی که مستقیم و غیر مستقیم روزنامه نگاری می‌کرد، به شرافت قلم متعهد بود و هیچ گاه ناملایمات روزگار نتوانست از او «میرزا بنویس» و «خبر بیار» بسازد. روزهای سخت کم نداشت، روزهایی که بعد از دورانِ اوج در روزنامه اطلاعات، سال‌ها خانه نشین شد و ترجیح داد صحنه روزنامه نگاری را از دور نظارت کند و تن به روزنامه نگاری وابسته ندهد. حیدری همیشه این روحیه را داشت، از همان زمانی که به‌عنوان یکی از سردبیران روزنامه اطلاعات، تحریریه این روزنامه مهم و مؤثر را اداره می‌کرد تا زمانی که نشریات خصوصی را منتشر می‌کرد، یک شعار سرلوحه کارش بود:«رند عالم سوز را با مصلحت بینی چکار.»

محمداسماعیل حیدرعلی مشهور به محمد حیدری، روزنامه‌نگاری پیشکسوت بود که در روزنامه‌ها و مجلات زیادی نوشت و تحریریه‌اش را مدیریت کرد، از سردبیری روزنامه اطلاعات تا سردبیری مجله گزارش و چندین و چند روزنامه و مجله دیگر. فراتر از اینها او آخرین دبیر سندیکای نویسندگان و خبرنگاران مطبوعات بود؛ تشکلی که صنفی‌ترین تشکل روزنامه نگاری و خبرنگاری ایران در تاریخ روزنامه نگاری ایران بود و نقشی مهم در تحقق مطالبات روزنامه نگاران داشت. این دغدغه‌ها تا همین روز آخر هم با حیدری ماند و او همواره یکی از مدافعان اساسی حقوق و مطالبات صنفی روزنامه نگاران بود. مهم‌تر از همه اینها، روحیه جست‌و‌جوگر و روزنامه نگارانه محمد حیدری بود که تا ثانیه‌های آخر همراه او بود؛ او در بی‌تریبونی هم روزنامه نگار ماند و از رهگذرِ شبکه‌های اجتماعی، تحلیل‌ها و دانسته‌هایش را به نسل امروز منتقل می‌کرد.

حالا این ماییم و بهت نبودن او… غروبی که بی‌شک یکی از دلایل اصلی آن، انجام یک عملِ نالازمِ پزشکی از سوی پزشکی بی‌تعهد بود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here