زمان انتشار : ۲۱ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۸:۲۲ | کد خبر : 453823 |

«تیر گزِ» منتقدان در «چشم اسفندیار» روحانی!

شفقنا رسانه- محمد قاسمی: حسن روحانی در نشست خبری امروز، هنگام پاسخ به خبرنگاری که پرسید:«در سال ۹۲ گفتید مشکلات کشور را ۱۰۰ روزه حل می‌کنید اما بعدا گفتید که ۴۰ سال زمان نیاز است. چرا موضع خود را در این زمینه تغییر دادید؟» با حالتی برافروخته پاسخ داد و گفت چهار سال(!) منتظر شنیدن این سئوال بوده تا بگوید چنین وعده‌ای را نداده است. او در عرض ۲ ثانیه، ۳ بار بر دروغ بودن ادعای حل ۱۰۰ روزه مشکلات تاکید کرد.

این برافروختگی، انتظار چهار ساله و تکرار واژه دروغ، همه هشدار دوباره‌ای برای توجه به چشم اسفندیار دولت، یعنی تیم رسانه‌ای است.

آیا تیم رسانه‌ای دولت و مشاوران رسانه‌ای رئیس جمهور، این توانایی را نداشتند تا در طول چهار سال گذشته، از ظرفیت اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری، که اساسا برای پاسخ به ابهامات است، استفاده کنند؟ جدای از این ظرفیت واضح اطلاع رسانی، دولت رسانه‌هایی حامی دارد. رسانه‌هایی که امروز مدیران آنها در صف اول و در کنار وزرا و مدیران دولتی نشسته بودند. آیا این رسانه‌ها نمی‌توانستند برای بررسی ادعای تحول ۱۰۰ روزه اقتصاد ایران، کاری انجام دهند؟

این ضعف‌ها تنها چند ثانیه بعد از پاسخ رئیس جمهور در سطح دیگری نمایان شد. درست وقتی مشاوران و مدیران رسانه‌ای نزدیک به رئیس جمهور برای کنایه‌های او به مخالفان کف می‌زدند؛ رسانه‌های منتقد صحبت‌های او را در کنار بخشی از صحبت‌های انتخاباتی اش گذاشتند تا مهر تاییدی بزنند بر صحت ادعای خود و دروغ بودن صحبت های رئیس جمهور. در این شرایط هم حتی رسانه‌های موافق دولت عقب ماندند و مجبور شدند دوباره در بازی رسانه‌های مقابل ایفای نقش کنند.

از نگاه حرفه‌ای روزنامه نگاری اصل بر بی‌طرفی و نقد منصفانه از سوی رسانه‌های هر دو جناح است. اما در شرایط فعلی و با ساختار کنونی رسانه‌ها در ایران چرا دولت از ظرفیت‌های موجود نهاد اطلاع رسانی ریاست جمهوری و رسانه‌های حامی استفاده نمی کند؟

در آستانه انتخابات این ضعف کهنه، گویا چشم اسفندیار دولت است که یک بار دیگر هدف تیر گز رستم منتقدان قرار گرفت. در این شرایط رسانه‌ای‌های دولت هم به جای درمان آن تنها به دنبال کنایه زدن به صدا و سیما و طرح این ادعا هستند که رسانه ملی، یک طرفه به قاضی می‌رود.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here