زمان انتشار : ۲۹ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۲:۱۹ | کد خبر : 453786 |

شرط فعالیت انتخاباتی در تلگرام

شفقنا رسانه- رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: از حدود ۱۱ هزار کانال موجود، ۶۷۰۰ کانال خود را به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش مهر، سیدمرتضی موسویان درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص احراز هویت مدیران کانال‌های تلگرامی با بیش از ۵۰۰۰ دنبال‌کننده، گفت: یکی از مواردی که این طرح (احراز هویت مدیران کانال‌های تلگرامی) دنبال می‌کند، شفاف‌سازی فعالیت در فضای مجازی است؛ یعنی وقتی شما روی «شامد» کانال کلیک می‌کنید، مشخصات فرد از قبیل نام و نام خانوادگی دارنده کانال و موضوع اعلام شده توسط او برای کانال و زمینه‌های مختلفی را که دنبال می‌کند، می‌یابید.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اضافه کرد: با توجه به مصوبه اخیر مرکز ملی فضای مجازی، دارندگان کانال‌هایی که مایل هستند فعالیت انتخاباتی بکنند و یا حتی خود کاندیداها، حتماً باید کانالشان را ثبت کنند و بعد به صورت قانونی به فعالیت مربوطه بپردازند. در غیر این صورت، فعالیت آن‌ها غیرقانونی تلقی خواهد شد.

موسویان همچنین درباره آخرین آمار کانال‌های مجازی که خود را در سامانه مربوطه به ثبت رسانده‌اند، گفت: از حدود ۱۱ هزار کانال موجود، ۶۷۰۰ کانال خود را به ثبت رسانده‌اند. روند احراز هویت مدیران کانال‌ها رو به رشد است و هدف ما هم فرهنگسازی در این رابطه است تا مردمی که مایل‌اند سرویس و خدمتی از این طرق بگیرند، بدانند کدام کانال‌ها به صورت قانونی به فعالیت می‌پردازند و کدام‌ها، غیرقانونی.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here