زمان انتشار : ۳۰ فروردین ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۹:۴۷ | کد خبر : 453773 |

توضیحی درباره انتشار روزنامه همشهری با دو صفحه اول

شفقنا رسانه- روزنامه همشهری روز گذشته در یک روز با دو صفحه اول منتشر شد؛ یکی برای تهران بدون تصویر محمدباقر قالیباف و دیگری برای شهرستان‌ها با تصویری از او که فضاهای تبلیغاتی را تداعی می‌کند. این دو تصویر متفاوت در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشت اما مدیر مسئول این روزنامه این روال را معمول می‌داند و اینگونه مطرح می‌کند که ارتباطی به بحث انتخابات ندارد.

حسین قربان‌زاده، مدیرمسئول روزنامه همشهری در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی انتشار روزنامه همشهری با دو صفحه اول در یک روز، اظهار کرد: این روال همیشگی ماست. روزنامه همشهری یک چاپ در تهران دارد که چاپ دوم است و یک چاپ دیگر در شهرستان‌ها دارد که اصطلاحا چاپ یک گفته می‌شود؛ بنابراین تغییرات موضوع برای چاپ دوم بر اساس خبری که منتشر می‌شود گاهی متفاوت است و این یک روال معمول است.

او درباره مطلبی که در این خصوص اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، توضیح داد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم، دوستان تصور می‌کنند برای اولین بار است که این اتفاق افتاده، در حالی که این روند پیش از این هم وجود داشته است.

قربان‌زاده سپس در توضیحاتی یادآور شد: چاپ یک یعنی همان چاپ شهرستان‌ها، زودتر از چاپ دو آماده و توزیع می‌شود و در نتیجه در شبکه‌های اجتماعی چاپ یک را منتشر می‌کنند. بنابراین پس از آنکه چاپ دوم را متفاوت‌تر از چاپ اول می‌بینند، برایشان سوال پیش می‌آید که چرا صفحه اول همشهری تغییر کرده است؛ در حالی که آن صفحه متعلق به شهرستان‌ها و صفحه‌ای که تغییر کرده است متعلق به تهران است.

مدیر مسئول همشهری همچنین درباره‌ی علت تغییر صفحات چاپ اول و دوم همشهری،توضیح داد: علت این تغییر به دو مورد بستگی دارد؛ اول اینکه نیاز است که به لحاظ محتوایی تیتر و عکس در تهران و شهرستان‌ها متفاوت باشد و دوم اینکه گاهی اوقات خبر و عکس دیرتر به دست ما می‌رسد و از آنجا که توزیع در شهرستان‌ها که تیراژ بالایی هم دارد زودتر انجام می‌شود، عکس و خبری که دیر رسیده تنها در چاپ تهران منتشر می‌شود؛ بنابراین این اقدام یک روال معمولی است که در بعضی روزها اتفاق می‌افتد و ارتباطی به بحث انتخابات ندارد.

انتهای پیام

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here