زمان انتشار : ۴ اردیبهشت ,۱۳۹۶ | ساعت : ۰۷:۱۴ | کد خبر : 453740 |

تلاش ناکام صداوسیما

شفقنا رسانه- دیشب قرار بود اتفاق ویژه‌ای برای صداوسیما بیفتد. رسانه‌ها اعلام و شبکه‌های مختلف، خبر را زیرنویس کردند که تا دقایقی دیگر ارتباط زنده برقرار می شود تا قرعه‌کشی مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری پخش شود. جلب توجه مخاطبان به صداوسیما آن اتفاق ویژه و نایابی بود که به چند دلیل به خوبی محقق نشد:

۱- بین زمان اعلام شده برای شروع برنامه و زمان واقعی شروع فاصله‌ی زیادی وجود داشت. در این دقایق طولانی اما تلویزیون برنامه‌ی جذابی هم نداشت. مجری شبکه یک هم در چند رفت و برگشت دوربینی، چند جمله حماسی درباره‌ی انتخابات و ایران می‌گفت که کاملا مشخص بود برای وقت خریدن است اما نه برای یک دقیقه تا شروع که برای بیش از ده دقیقه این رفتار کسل کننده تکرار شد.

۲- مجری برنامه اصلی هم ادبیات رسمی و خسته‌کننده‌تری داشت. تصور مجری اجرای یک همایش رسمی به بدترین شکل ممکن بود: جمله‌هایی رسمی، طولانی و خطاب پایین به بالا.

۳- دعوت از دو مقام رسمی برای سخنرانی حرف‌هایی که پیش از این هم گفته شده بود، چه قدر می‌توانست با یک برنامه عمومی با موضوع پخش زنده قرعه‌کشی تاریخ و ساعت مناظره‌های کاندیداها همخوان باشد. البته به خاطر گروهی بودن مناظره‌ها، تعیین ساعت پخش فیلم‌های تبلیغاتی و گفت‌وگوها اهمیت بیشتری در جدول داشت.

۴- بخش اصلی قرعه‌کشی‌ها زمان‌ بسیار کمی را به خود اختصاص می داد. رسانه‌ای که می‌خواست با پخش زنده، چشمانی را به سوی خود جلب کند؛ با چینش غیرروزآمد و غیرجذاب، کانالهایی را تغییر داد و تلویزیون‌هایی را خاموش کرد. تنها انتخاب یک ژانر جذاب نمی‌تواند به رسانه کمک کند اگر نتواند فضای رسمی و کهنه‌ی پخش خود را تغییر بدهد.

انتهای پیام

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here