توسط admin

شفقنا رسانه، خانه‌ی ایده‌های شما
چه زمانی شروع به کار کردیم؟
از اول آبان ۱۳۹۲ شروع کردیم. در جامعه‌ای که پیرترین رسانه‌‌اش کمتر از یک قرن عمر دارد و بستر رسانه‌های جوانمرگ زیادی بوده است، می‌تواند تداوم عمر کوتاه یک رسانه می‌تواند یک اتفاق خوب باشد. اتفاق خوب از این نظر که یک ایده با تمام فراز و نشیب‌ها ادامه پیدا کرده است؛ تلاش کرده است مثل هر رسانه‌ی دیگری بر جامعه‌ی مخاطب خود تاثیرگذار باشد.
چه فعالیت‌های انجام داده‌ایم؟
پاسخ به این پرسش مهم، نیازمند رجوع به گذشته و بررسی سیاستگذاری‌هاست: تلاش کردیم میانه باشیم، به سیاست، جامعه، فرهنگ و اقتصاد از زاویه دید رسانه‌، ارتباطات و تبلیغات نگاه کنیم و علم بر هر موضوع دیگری اولویت داشته باشد؛ تلاش کردیم مرجع اخبار رسانه باشیم، مهمترین و کامل‌ترین اخبار و بحث‌های حوزه‌های مرتبط را جمع‌آوری کنیم؛ تلاش کردیم سه نسل پیشکسوت، میانه و جوان را در کنار هم ببینیم، چون باور داریم نسل پیشکسوت راهنما، نسل میانه رابط دو نسل و توسعه‌گر است و نسل جوان با تمام ساختارشکنی و بی‌تجربگی‌هایش می تواند چشم‌اندازی جدید برای توسعه و گسترش علم نشان بدهد. تلاش کردیم نگاه فرایندمدار به بحث های ساختاری رسانه داشته باشیم، از سطح موضوع به عمق برویم و اگر به موضوعی می‌پردازیم دغدغه‌ای برای پرداختن به آن سوژه داشته باشیم. همچنین تلاش کردیم نگاه کاربردی به موضوعات نظری داشته باشیم، در رقابت‌های بین دانشگاهی نقشی بازی نکنیم و تلاش برای توسعه‌ی علم مهمترین اولویت ما باشد.
چرا این صفحه راه‌اندازی شد؟
فکر کردیم رسانه‌ای برای رسانه با همان نقش دیده‌بانی رسانه برای زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌تواند در سرنوشت وضعیت رسانه‌ای، ارتباطات و زمینه‌های همکار آن، روابط عمومی و تبلیغات تاثیرگذار باشد. می‌خواستیم رابط بین نیروی دانش‌آموخته و محیط کار شویم و عملکرد رسانه‌ها از جمله‌ رسانه‌ای را که به آن وابسته هستیم، بیش از گذشته مرور کنیم و بیش از نسخه‌پیچیدن، به راه‌حل مشترکی از همفکری کارشناسان و صاحب‌نظران این زمینه‌ها برسیم. برای همین جمله‌ی «خانه‌‌ی ایده‌های شما» را انتخاب کردیم تا توجه مخاطب را به ایده‌ی مشترک راه‌اندازی آن جلب کنیم و نه وجه رسانه‌ای و رقابتی آن.
چه کسانی به ما کمک کردند؟
این صفحه قطعا بدون کمک استادان، مدیران رسانه، سردبیران و خبرنگاران، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان به زمینه‌های کاری صفحه رسانه نمی‌توانست همین قدم‌های کوچک برای سرپا بودن را بردارد.
چه جایی بیشتر دیده می‌شویم؟
دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، سازمان‌ها و موسسات مرتبط به زمینه‌های ارتباطات، روزنامه‌نگاری، روابط عمومی، تبلیغات، مطالعات رسانه (حقوق ارتباطات، سواد رسانه‌ای، مدیریت رسانه‌ و …)، فتوژورنالیسم و فضای مجازی مورد علاقه‌ی ماست. ما تلاش می‌کنیم در اغلب نشست‌های هم‌اندیشی، نقد و بررسی حاضر باشیم و گزارش کاملی از آن به مخاطبان ارائه دهیم. فرقی نمی‌کند برگزار کننده نشست باشید یا علاقه‌مند به این نشست‌ها، باعث خوشحالی ما می‌شوید اگر اطلاعات این نشست را به ایمیل ما بفرستید تا ما بتوانیم به علاقه‌مندان بیشتری از آن موضوع گزارش بدهیم. این نشست حتی می‌تواند یک پایان‌نامه جدید باشد که شاید نتایج آن بر بخشی از جامعه‌ تاثیرگذار باشد.
چگونه با ما در ارتباط باشید؟
کانال تلگرامی http://t.me/mediashafaqna ‌ چکیده‌ی مطالب مهم را در اختیار شما می‌گذارد و با تماس با ادمین کانال به راحتی می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید. ایمیل Media.shafaqna@gmail.com و شماره تلفن ۸۶۰۷۰۵۸۷ راه‌های دیگری است که سریع و ساده می‌توانید با ما تماس بگیرید. اگر در ماموریت خبری بودیم، همکاران ما پیام‌های شما را دریافت و ما را از آن باخبر می‌کنند.